mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remontowa wiosna na ulicach Suwałk

Remontowa wiosna na ulicach Suwałk

Suwalscy kierowcy będą wkrótce mieli powód do narzekań. W połowie kwietnia rozpocznie się sezon remontowy na drogach.

Remontowa wiosna na ulicach Suwałk
Jako pierwszy – już za kilka dni - ruszy kolejny etap remontu ulicy Wierusza-Kowalskiego. Mieszkańcy doczekają się nowych chodników po północnej stronie ulicy - od nowego wzniesionego w ubiegłym roku przejścia do ul. Reja. Potem zostanie zmodernizowana południowa część ulicy – na chodnikach pojawi się nowa kostka, powstanie też ścieżka rowerowa i zostaną odnowione zatoki autobusowe. Na jezdni od Reja do nowego przejścia pojawi się nowa nawierzchnia. „Te prace potrwają do końca wakacji i pochłoną ponad 1.5 mln zł” – mówi kierownik zespołu dróg i mostów Miejskiej Dyrekcji Inwestycji Tomasz Drejer. Podobną kwotę przeznaczono na remonty ulic osiedlowych – w kwietniu drogowcy wkroczą na ul. Lotniczą, Łanową, Górną, Żniwną i Wiejską, gdzie wyleją nowe nawierzchnie, generalnego remontu doczeka się ul. Lipowa.

Również w kwietniu rozpocznie się budowa ronda przy markecie przy ul. Jana Pawła II, tam będą największe utrudnienia, bo ulica zostanie na czas budowy zamknięta. Wjazd będzie możliwy tylko od jednej strony – najpierw od ul. Podhorskiego, potem od Świerkowej. W najbliższą środę (15 kwietnia) zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę ul. Reja. Jednak ze względu na to, że najpierw będzie budowana nowa nitka jezdni – nie powinno być tam na razie większych utrudnień w ruchu.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic