mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remontuja drogi w Piotrkowie Trybunalskim

Remontuja drogi w Piotrkowie Trybunalskim

W Piotrkowie Trybunalskim kierowcy korzystają z nowo wyremontowanych ulic Karolinowskiej i Rolniczej do torów PKP. Niewiele ponad miesiąc temu zakończyły się prace i otwarto dla kierowców ulice Krętą. Teraz magistrat przygotowuje się do modernizacji niewyremontowanego jeszcze odcinka ulicy Rolniczej, od torów PKP do Spacerowej wraz z odnowieniem tej ulicy.

Remontuja drogi w Piotrkowie Trybunalskim
Rozstrzygnięto już przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy. Inwestycja obejmie rozbudowę ulic Rolnicznej, Spacerowej i Jerozolimskiej (od Spacerowej do ul. Rzemieślniczej). Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanęło siedem firm. Najtańszą ofertę zaproponowało przedsiębiorstwo NEOINVEST Sp. z o. o. z Kielc, które dokumentację wykona za 84 tys. 870 zł.

- Umowę na opracowanie projektu podpisano 28 grudnia z terminem realizacji czterech miesięcy. Oznacza to, że dokumentacja powinna zostać dostarczona do końca kwietnia – informują piotrkowscy urzędnicy.

- Rozpoczęliśmy od przebudowy ulicy Karolinowskiej oraz ulicy Rolniczej do torów PKP. W zeszłym roku przeprowadziliśmy remont Krętej. Wykonanie pozostałej części ulicy Rolniczej pozwoli utworzyć swego rodzaju obwodnicę, którą poruszać się będą samochody jadące ze wschodu na zachód miasta i odwrotnie. Jednocześnie odciąży to ruch w centrum miasta – opisuje zasadność inwestycji prezydent Krzysztof Chojniak.

Komentuj:

~freeky 2013-04-03

To miasto powinno płacić odszkodowania każdemu kierowcy jeżdżący po tym mieście. Drogi są jak po bombardowaniu. Dziury stwarzają największe zagrożenie w tym mieście i to nie tylko dla zawieszenia aut, ale dla kierowców, pasażerów i pieszych. To skandal jak ulice w tym mieście wyglądają. Tym tematem powinna się zająć telewizja, może w końcu ktoś z ratusza ruszył by 4litery i wziął się do roboty!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross