Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remontują ?jedynkę? w Zgierzu

Remontują ?jedynkę? w Zgierzu

Od najbliższej środy (30.09.2009) na drodze krajowej nr 1 w Zgierzu na kierowców czekają poważne utrudnienia. Rozpoczyna się remont 2,5 kilometrowego odcinka trasy między ulicą Gałczyńskiego a północną granicą miasta. Prace mają zakończyć się 30-go listopada a ich koszt to blisko 3,8 miliona złotych.

Remontują ?jedynkę? w Zgierzu
Prace na DK 1 obejmą między innymi wymianę nawierzchni, krawężników, zatoczek autobusowych i oznakowania pionowego. Pojawią się też nowe przejazdy przez torowisko tramwajowe. Na remontowanym odcinku wprowadzony będzie ruch wahadłowy, w ciągu dnia kierowany ręcznie, w nocy za pomocą sygnalizacji.

Dla kierowców podróżujących krajową "jedynką" wyznaczono objazdy przez Zgierz; drogą wojewódzką nr 703, do węzła Piątek, dalej autostradą A-2 do Emilii i ponownie DK nr 1. Łódzki Oddział GDDKiA sugeruje też inna trasę objazdu; drogą krajową nr 14.

Jadąc od Łodzi w kierunku Gdańska; do Strykowa, dalej, autostradą A-2 do węzła Emilia i dalej droga krajową nr 1. Z tej propozycji można korzystać jadąc zarówno w Łodzi do Gdańska jak i w przeciwnym kierunku – informuje GDDKiA O/Łódź.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Mariusz 2009-09-28

Droga wojewódzka 703 nie przebiega przez Zgierz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
W tym roku Toyota Corolla obchodzi 50. urodziny. Przy okazji japoński kompakt może świętować kolejny sukces. Od 1966 roku na ulicach całego świata pojawiły 44 mln egzemplarzy.