mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remontują ?jedynkę? w Zgierzu

Remontują ?jedynkę? w Zgierzu

Od najbliższej środy (30.09.2009) na drodze krajowej nr 1 w Zgierzu na kierowców czekają poważne utrudnienia. Rozpoczyna się remont 2,5 kilometrowego odcinka trasy między ulicą Gałczyńskiego a północną granicą miasta. Prace mają zakończyć się 30-go listopada a ich koszt to blisko 3,8 miliona złotych.

Remontują ?jedynkę? w Zgierzu
Prace na DK 1 obejmą między innymi wymianę nawierzchni, krawężników, zatoczek autobusowych i oznakowania pionowego. Pojawią się też nowe przejazdy przez torowisko tramwajowe. Na remontowanym odcinku wprowadzony będzie ruch wahadłowy, w ciągu dnia kierowany ręcznie, w nocy za pomocą sygnalizacji.

Dla kierowców podróżujących krajową "jedynką" wyznaczono objazdy przez Zgierz; drogą wojewódzką nr 703, do węzła Piątek, dalej autostradą A-2 do Emilii i ponownie DK nr 1. Łódzki Oddział GDDKiA sugeruje też inna trasę objazdu; drogą krajową nr 14.

Jadąc od Łodzi w kierunku Gdańska; do Strykowa, dalej, autostradą A-2 do węzła Emilia i dalej droga krajową nr 1. Z tej propozycji można korzystać jadąc zarówno w Łodzi do Gdańska jak i w przeciwnym kierunku – informuje GDDKiA O/Łódź.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Mariusz 2009-09-28

Droga wojewódzka 703 nie przebiega przez Zgierz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.