Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty dróg w kujawsko-pomorskim

Remonty dróg w kujawsko-pomorskim

Przebudowa dróg wojewódzkich nr 251 i 252 jest największą, z sześciu inwestycji drogowych współfinansowanych z RPO woj. kujawsko-pomorskiego. Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2011 roku. Realizacja przedsięwzięcia usprawni komunikację autostrady A1 i krajowej drogi nr 1, z krajową S 5.

Remonty dróg w kujawsko-pomorskim
W kwietniu ruszyła modernizacja ponad 62 kilometrów dróg, biegnących przez powiaty: żniński, inowrocławski, aleksandrowski i włocławski pochłonie, do 2011 roku, ponad 102 miliony złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap inwestycji, za ponad 32 miliony złotych.

W ciągu trzech lat zmodernizowane zostaną:

I etap - 2009 rok:       
  • 9,5-kilometorwy odcinek drogi wojewódzkiej nr 251 pomiędzy Żninem i Młodocinem (gmina Barcin, powiat żniński)
  • 12-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 pomiędzy Inowrocławiem i Radojewicami (gmina Dąbrowa Biskupia, powiat inowrocławski).

II etap
- 2010 rok: 23,1 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Radojewic do Siniarzewa (gmina Zakrzewo, powiat aleksandrowski);

III etap
- 2011 rok: 19-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Siniarzewa  do granic administracyjnych Włocławka.

W ramach modernizacji jezdnia na całej długości zyska nową nawierzchnię, zostanie utwardzona, a fragmentami także poszerzona. Przeprowadzone zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Drogowcy zbudują zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, wzmocnią pobocza, utwardzą zjazdy do posesji, odnowią pionowe i poziome oznakowania jezdni, a także przebudują oświetlenie.

W trakcie realizacji  jest już zaplanowany na 2009 rok I etap inwestycji - modernizacja odcinka Żnin - Młodocin i fragment trasy z biegnącej z Inowrocławia w kierunku Włocławka.
Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania ulic: Dworcowej, 700-lecia i Gnieźnieńskiej w Żninie, w nowoczesne rondo. Trwa przebudowa podziemnej infrastruktury tego skrzyżowania. Równolegle frezowana jest nawierzchnia jezdni pomiędzy Żninem i Młodocinem oraz na odcinku od Inowrocławia do Radojewic.  

Tegoroczna część inwestycji zakończy się jesienią. Prace drogowe realizuje konsorcjum trzech firm: Drogi i Mosty - Henryk Boczek z Inowrocławia, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kobylarni oraz inowrocławski Alstal - Drogi.

Całkowity koszt inwestycji, zaplanowanej na lata 2009-2011, wynosi ponad 102 mln zł, dofinansowanie z RPO WK-P wyniesie 36 mln zł.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~Jotgie 2009-06-05

I jeszcze takie pytanko: Oczekując z niecierpliwością przebudowy i modernizacji drogi mam nadzieję, że będzie można szybciej na tym odcinku jeździć! Niestety, w naszych warunkach modernizuje się i buduje super skanalizowane skrzyżowania i wprowadza na nich ograniczenia prędkości, choć przedtem ich nie było! Czy tutaj przypadkiem tak samo nie będzie?! Pamiętajmy, każde ograniczenie prędkości powoduje zwiększenie natężenia ruchu (więcej pojazdów w jednostce czasu) a więc w rezultacie pogorszenie jego bezpieczeństwa!

~romek 2009-05-20

A co z S10 do Piły .GDDKiA w Szczecinie dział juz na tym odcinku do Piły Bydgoszcz w tyle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?