mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty drogowe w Krakowie zakończone

Remonty drogowe w Krakowie zakończone

Krakowski Urząd Miasta poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przed 1 listopada zakończyły się prace przy remontach największych krakowskich arterii.

Remonty drogowe w Krakowie zakończone

Już od wtorku (30 października) kierowcy mogą korzystać z wyremontowanej alei Bora Komorowskiego, dzięki czemu znacznie poprawi się komunikacja pomiędzy północnymi dzielnicami Krakowa. Prace na kilkusetmetrowym fragmencie arterii trwały niecały miesiąc. Wzmocniono podbudowę, wymieniono sieci podziemne, położono nowy asfalt i wyremontowano chodniki.

Odcinek ul. Konopnickiej od ronda Grunwaldzkiego do mostu Dębnickiego zyskał dodatkowy pas ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej, w kierunku do centrum miasta. Podczas dwumiesięcznych prac wymieniono sieci instalacji podziemnych, podbudowę i asfalt, odnowiono mury oporowe w zjeździe do tunelu pod rondem Grunwaldzkim.

Również od 30 października, na dwa tygodnie przed terminem, otwarto dla ruchu obwodnicę Przegorzał. Powstał zupełnie nowy, liczący prawie 1,5 km odcinek ul. Ks. Józefa. Ulgę odczują mieszkańcy Przegorzał, którzy od lat skarżyli się na rosnący ruch samochodów na terenie swojej dzielnicy. Wzdłuż nowej trasy biegnie ścieżka rowerowa, powstały także dwa skrzyżowania oraz sygnalizacja świetlna.

Otwarty dla ruchu jest także remontowany od września fragment ul. Wielickiej. Droga wyjazdowa na Rzeszów modernizowana jest odcinkami od 2005 roku. Dla ruchu została oddana południowa jezdnia arterii, pomiędzy ulicami Wlotową i Jakubowskiego. Są szanse, że jeszcze w tym roku nową nawierzchnię zyska także odcinek od ul. Wlotowej do ul. Nowosądeckiej.

W listopadzie zostaną zakończone także inne obecnie prowadzone remonty drogowe. Na ukończeniu są roboty na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Na Wierzchowinach. Przy okazji wyremontowano także mocno zniszczoną ul. Jesionową. Na 15 listopada gotowy będzie fragment ulicy Siennej do skrzyżowania z ul. Westerplatte i Starowiślną. W listopadzie zakończą się też remonty ul. Batalionów Chłopskich i Urzędniczej.

Przeczytaj także:

Plany na kolejny odcinek S-7 (2007-10-31)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!
Tematy w artykule: obwodnice malopolskie Kraków

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~Dhomin 2007-11-01

No wszystko ładnie pieknie tylko czy te drogi będa w takim stanie za 5 lat??????Jakoś mi na to nie wygląda!!!!

~m 2007-10-31

na autostradę

~niewiele napisali 2007-10-31

ale czy jadąc od katowic na rzeszów lepiej pchać sie w miasto czy na obwodnicę? tak okolo 21:00 ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.