mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty krajówek w Wielkopolsce

Remonty krajówek w Wielkopolsce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu przedstawiła wykaz najpilniejszych zadań mających na celu poprawę stanu nawierzchni dróg krajowych w województwie.

Remonty krajówek w Wielkopolsce
W roku 2011 przewiduje się wykonanie najpilniejszych remontów w sumie na ponad 70,km. Prace obejmą następujące odcinki dróg krajowych:

DK1 – Podgaje – Jastrowie  -  8,1 km    
DK 11 – Jastrowie – Piła        - 12,8 km
DK 11 – Piła – Ługi Ujskie      -  3,9 km
DK 11 – Tarnowo – Ruda       -  3,9 km
DK 12 – Piaski – Borek Wlkp.  – 1,7 km
DK 15 – Gniezno- Żydowo      -12,8 km
DK 15 – Koźmin – Krotoszyn   - 9,8 km  
DK 15 -  m. Zduny                  - 0,7 km
DK 36 – m. Krotoszyn             - 1,3 km
DK 39 – Baranów – Rychtal     -13,5 km
DK 92 – m. Kłodawa               - 1,6 km

Na wszystkie w/w zadania GDDKiA Oddział Poznań posiada opracowaną dokumentację projektową obejmującą kompleksową przebudowę tych dróg, w zakres której wchodzą: likwidacja kolein i wzmocnienie nawierzchni, wydzielenie lewoskrętów na skrzyżowaniach, budowa chodników i ścieżek pieszo- rowerowych oraz inne elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Z uwagi na ograniczone środki finansowe na przebudowę dróg w bieżącym roku na w/w zadaniach będą wykonane prace remontowe poprawiające stan nawierzchni poprzez frezowanie kolein i ułożenie jednej warstwy nawierzchni bitumicznej. Wykonane w bieżącym roku prace będą pierwszym etapem docelowej przebudowy tych dróg, która realizowana będzie w latach następnych w zależności od wielkości środków finansowych przeznaczonych na ten cel z budżetu państwa - informuje GDDKiA w Poznaniu.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Jotgie 2011-09-29

Nie DK1 Podgaje - Jastrowie tylko DK11. Dodam, że kończę realizację pierwszego etapu tych odnów - DK11 miejscowość Jastrowie 1,8km. Od poniedziałku będzie można już nią "normalnie jeździć". W Wekeend polecam omijanie tego odcinka - trasa: Piła - Złotów (DW188) - Lędyczek - Okonek. Trasa ta na całej długości ma dobrą i bardzo dobrą nawierzchnię!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.