mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty krajówek w Wielkopolsce

Remonty krajówek w Wielkopolsce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu przedstawiła wykaz najpilniejszych zadań mających na celu poprawę stanu nawierzchni dróg krajowych w województwie.

Remonty krajówek w Wielkopolsce
W roku 2011 przewiduje się wykonanie najpilniejszych remontów w sumie na ponad 70,km. Prace obejmą następujące odcinki dróg krajowych:

DK1 – Podgaje – Jastrowie  -  8,1 km    
DK 11 – Jastrowie – Piła        - 12,8 km
DK 11 – Piła – Ługi Ujskie      -  3,9 km
DK 11 – Tarnowo – Ruda       -  3,9 km
DK 12 – Piaski – Borek Wlkp.  – 1,7 km
DK 15 – Gniezno- Żydowo      -12,8 km
DK 15 – Koźmin – Krotoszyn   - 9,8 km  
DK 15 -  m. Zduny                  - 0,7 km
DK 36 – m. Krotoszyn             - 1,3 km
DK 39 – Baranów – Rychtal     -13,5 km
DK 92 – m. Kłodawa               - 1,6 km

Na wszystkie w/w zadania GDDKiA Oddział Poznań posiada opracowaną dokumentację projektową obejmującą kompleksową przebudowę tych dróg, w zakres której wchodzą: likwidacja kolein i wzmocnienie nawierzchni, wydzielenie lewoskrętów na skrzyżowaniach, budowa chodników i ścieżek pieszo- rowerowych oraz inne elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Z uwagi na ograniczone środki finansowe na przebudowę dróg w bieżącym roku na w/w zadaniach będą wykonane prace remontowe poprawiające stan nawierzchni poprzez frezowanie kolein i ułożenie jednej warstwy nawierzchni bitumicznej. Wykonane w bieżącym roku prace będą pierwszym etapem docelowej przebudowy tych dróg, która realizowana będzie w latach następnych w zależności od wielkości środków finansowych przeznaczonych na ten cel z budżetu państwa - informuje GDDKiA w Poznaniu.

Podobne wiadomości:

Porsche 929 dla każdego?

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Jotgie 2011-09-29

Nie DK1 Podgaje - Jastrowie tylko DK11. Dodam, że kończę realizację pierwszego etapu tych odnów - DK11 miejscowość Jastrowie 1,8km. Od poniedziałku będzie można już nią "normalnie jeździć". W Wekeend polecam omijanie tego odcinka - trasa: Piła - Złotów (DW188) - Lędyczek - Okonek. Trasa ta na całej długości ma dobrą i bardzo dobrą nawierzchnię!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.