mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty kujawsko-pomorskich dróg wokół autostrady

Remonty kujawsko-pomorskich dróg wokół autostrady

Zakończył się remont DW nr 272 w Grupie pod Grudziądzem. Droga prowadzi między innymi do rampy kolejowej z której korzysta firma Skanska budująca autostradę między Kopytkowem i Czerniewicami.

Remonty kujawsko-pomorskich dróg wokół autostrady
Cały odcinek drogi, która poddana została remontowi liczy ok. 5 km – mówi kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Żołędowie, Benedykt Kaczyński. - Na najbardziej zniszczonym ponad kilometrowym fragmencie nawierzchni tłuczniowej (gdzie firma Skanska ułożyła podbudowę z destruktu asfaltowego w  2007 roku)  został ułożony dywanik asfaltowy wraz z powierzchniowym jej utrwaleniem. Przez cały czas użytkowania drogi przez pojazdy uczestniczące w budowie autostrady A -1 Skanska remontowała nawierzchnie i pobocze tej drogi. Teraz najbardziej wyeksploatowane odcinki zostały przez firmę poprawione, a pozostała część w ramach normalnego cyklu remontowego zostanie naprawiona przez RDW Żołędowo w przyszłym roku.

Po zakończeniu budowy autostrady A-1 miała być wyremontowana też DW nr 552 między Grębocinem a Lubiczem pod Toruniem. Jednak szybko okazało się, że nakładkę wzmacniającą wykonawca musiał położyć już w maju tego roku.

Podobne umowy, zobowiązujące firmy budujące autostrady i drogi szybkiego ruchu do naprawy zniszczonych dróg wojewódzkich, które stanowiły dojazdy do placów budowy będą towarzyszyły powstawaniu trasy S-5. – Budowany ma być wariant z obwodnicą Bydgoszczy. Ta ma się pokrywać lub przebiegać w bezpośrednim sąsiedztwie DW nr 244. Chodzi przede wszystkim o odcinek między mostem na Brdzie a Żołędowem. W przyszłym roku zlecone zostanie przygotowanie dokumentacji technicznej na przebudowę tego odcinka. (wzmocnienie + poszerzenie jezdni). Przyszły wykonawca trasy ekspresowej powinien  uwzględniać tego typu koszty, a nakładka (przebudowa) winna być wykonana przed rozpoczęciem budowy właściwej obwodnicy - dodaje Benedykt Kaczyński.

Warto wiedzieć, że plany północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy powstawały już w latach 40. Jeden z wariantów zakładał jej budowę między innymi po śladzie DW nr 244 między DK nr 5 a Żołędowem. Z tego powodu zarezerwowano pas zieleni po obu stronach drogi umożliwiający ewentualną rozbudowę.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Audi A1 e-tron – na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~mieszkaniec 2010-11-26

żeby była jasność firma SKANSKA nie!!!! naprawia dróg jesli nie ma w tym bezpośredniego interesu....zniszczone drogi podczas budowanej autostrady ze Swarożyna do Nowych Marz -do dzisiaj nie są wyremontowane....jestem ciekawy-za ile, autor tego artykułu ,liże dupę firmie SKANSKA-i sieje tak gloryfikującą propagandę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.