mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty łódzkich ulic

Remonty łódzkich ulic

Już niedługo ruszają kolejne prace remontowe łódzkich ulic. Obecnie w Łodzi trwają dwie duże inwestycje, przebudowa ulicy Limanowskiego na odcinku Zachodnia - Włókniarzy oraz ulicy Rudzkiej na odcinku od ul. Pabianickiej do granicy miasta. Trwa także odbiór techniczny zakończonej już potężnej inwestycji - budowy al. Ofiar Terroryzmu 11-go Września oraz rozbudowy ul. Rokicińskiej na odcinku od centrum handlowego do ul. Malowniczej.

Remonty łódzkich ulic
Kolejne planowane prace w tym roku to remont ul. Edwarda na odcinku od torów kolejowych PKP do ul. Czechosłowackiej, ul. Karolewskiej na odcinku od ul. Łąkowej do al. Włókniarzy, ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Niższej do ul. Tatrzańskiej, ul. Augustów na odcinku od ul. Rokicińskiej do ul. Przybyszewskiego, ul. Długosza na odcinku od ul. Kasprzaka do al. Włókniarzy, al. Włókniarzy - jezdnia wschodnia na odcinku od al. Mickiewicza (ze skrzyżowaniem) do ul. A. Struga; jezdnia zachodnia na odcinku od A. Struga do ul. Parkowej, bez estakady, ul. Rokicińskiej na odcinku od ul. Puszkina do ul. Augustów, ul. Traktorowej na odcinku od ul. Aleksandrowskiej w kierunku ul. Żeńców. Na wszystkich wymienionych wyżej ulicach położona zostanie nowa asfaltowa nawierzchnia.

Zakończony natomiast został już remont ulicy Sasanek na odcinku od ul. Konarowej do ul . Świetlanej. W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ulicy Snopowej na odcinku od ul. Traktorowej do ul. Lemieszowej. Umowa na realizację tej inwestycji podpisana została z firmą Unidro na kwotę ponad 2 mln zł. W ramach inwestycji wybudowana zostanie na ulicy Snopowej kanalizacja deszczowa, położona będzie nowa nawierzchnia, chodniki oraz postawione zostanie oświetlenie uliczne. Ogłoszone zostały także przetargi na przebudowę kolejnych gruntówek: ul. Obszernej na odcinku Paradna - Przełomowa, ul. Okopowej na odcinku Zagajnikowa do pos. 129 oraz ul. Rumiankowej na odcinku Podbiałowa - Żywokostowa.

W lipcu rozpocznie się także długo wyczekiwana inwestycja - przebudowa ulicy Zjazdowej na odcinku od ul. Brzezińskiej do ul. Opolskiej. W ramach tej inwestycji ulica Zjazdowa na odcinku od ul. Brzezińskiej do ul. Budy poszerzona zostanie do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, natomiast na odcinku od ul. Budy do ul. Opolskiej ulica Zjazdowa będzie jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu. Na skrzyżowaniu ul. Zjazdowej z ul. Budy wybudowane zostanie rondo, zmodernizowana zostanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Zjazdowej z ul. Brzezińską.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.