mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na A2

Remonty na A2

Na odcinku autostrady A2 Września - Konin trwają prace remontowe. Od oddania tego odcinka do użytkowania minęły cztery lata.

Remonty na A2

mojeauto.pl: Jakie są przyczyny uszkodzeń nawierzchni na odcinku A2 Września - Konin? Minęły przecież cztery lata od momentu przekazania jej do użytkowania...

Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska S.A.: Nawierzchnia autostrady A2 została zaprojektowana i wykonana zgodnie z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. W badaniach wytrzymałości przeprowadzonych pod koniec 2005 r. przez Instytut Badania Dróg i Mostów nawierzchnia ta uzyskała wysoką ocenę. Odcinek autostrady z Wrześni do Konina, na którym przeprowadzane są prace remontowe został wykonany metodą remixingu, która w niektórych miejscach okazała się wadliwa. Obecnie spółka wykonawcza przeprowadza prace remontowe w ramach gwarancji udzielonej dla tego odcinka na okres 5 lat czyli do końca 2007 r.

ma: Jak długo potrwają prace remontowe?

ZK: Prace potrwają mniej więcej do końca sierpnia i wykonywane są jednorazowo na odcinkach kilkusetmetrowych tak by zminimalizować dla kierowców utrudnienia w ruchu. Przyspieszenie prac remontowych nastąpiło również z uwagi na wzmożony w stosunku do prognoz ruch ciężarowy, który nastąpił w wyniku wprowadzenia ruchu winietowego po autostradzie z końcem 2005 r. oraz niezwykle obfitych opadów deszczu w pierwszej dekadzie sierpnia.

ma: Czy Koncesjonariusz przewiduje także inne remonty na wielkopolskim odcinku A2?

ZK: Na koszt wykonawcy, firmy A2Bau Development GmbH prowadzone są również badania georadarem, które pod koniec miesiąca wykażą czy nie zaistnieje potrzeba punktowej wymiany warstwy podbudowy. Ponadto w 2007 r. planowane jest przeprowadzenie prac związanych ze wzmacnianiem nawierzchni oraz dołożeniem docelowej, wierzchniej warstwy ścieralnej. Umowa podpisana z rządem w 2000 r. określiła przeprowadzenie tych prac w terminie po przejechaniu 6 mln tzw.  osi porównawczych, co nastąpi z końcem 2006 r. (o 3 lata wcześniej w stosunku do prognoz zakładających pobór opłat w czasie rzeczywistym). Kompleksowo przeprowadzone prace zagwarantują zachowanie wymaganych norm nawierzchni na 10 do 12 lat bez potrzeby wykonania w międzyczasie dodatkowych robót naprawczych.

ma: Czy kierowcy mogą liczyć na obniżenie opłat w związku z pracami remontowymi?

ZK: Remonty prowadzone są na kilkusetmetrowych odcinkach autostrady przez okres zaledwie miesiąca tak by ograniczyć do minimum ich uciążliwość. Na obniżenie opłat za przejazd musiałyby wyrazić zgodę wszystkie strony projektu: strona rządowa, banki współfinansujące projekt oraz spółka koncesyjna. Stawki opłat są nie zmieniane od 4 lat i kształtują się obecnie poniżej minimalnego pułapu określonego w umowie z rządem.
 
Przeczytaj także:

Lubuska A2 czeka na wniosek (2006-08-03)

Witamy nowe kilometry A2! (2006-07-26)

Wiadoma-niewiadoma A2 (2006-06-05)

GDDKIA - "nie trzeba zrywać asfaltu na autostradzie A2" (2006-03-16)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~as 2006-08-24

Ludzie nie jeździjcie tamtedy! to jest normalne zdzierstwo te opłaty na autostradzie!! Jestesmy za biednym krajem zeby miec płatne autostrady ale pan Kulczyk sie dogadał w rządzie ze swoimi kolesiami i teraz ciągnie z nas kase jak by miał jej jeszcze mało!!

~ruch na A2 2006-08-23

z tego co wiem ruch na tym odcinku nie należy do największych bo jest DROGO

~po...dróżnik 2006-08-23

no ładnie, 4 lata i remont. Nie wiedziałem, że warunki atmosferyczne w Polsce należą do skrajnie nietypowych - deszcz i słońce...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.