mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na Kujawach

Remonty na Kujawach

Zakończyły się remonty ulicy Toruńskiej w Gniewkowie i fragmentu drogi wojewódzkiej nr 266 w miejscowości Dobre. Na obu inwestycjach zależało przede wszystkim kierowcom, którzy skarżyli się na zniszczone jezdnie.

Remonty na Kujawach
Dzięki współpracy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz gminy Dobre udało się przebudować najbardziej zniszczony odcinek. - Liczy on blisko pół kilometra - wyjaśnia zastępca dyrektora ZDW w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. - Droga wojewódzka nr 266 umożliwia przede wszystkim połączenie miejscowości z powiatu radziejowskiego z Toruniem i powstająca autostradą A-1. Gmina przygotowała dokumentacje projektową, a my zapłaciliśmy za modernizację. Na odbiorze nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń.
 
Na modernizowanym odcinku położono nową nawierzchnię, zmieniono geometrię drogi. Pozwoliło to między innymi na wydzielenie lewoskrętów. Dzięki temu pojazdy wykonujące manewr skrętu w lewo nie blokują już ruchu na głównym ciągu. - Podobnie jak na innych naszych drogach dobudowaliśmy chodnik. Staramy się, by na terenach z intensywną zabudową było to standardem. Odseparowanie ruchu pieszych i samochodów szybko przekłada się na mniejszą liczbę wypadków z udziałem przechodniów - wyjaśnia Sebastian Borowiak.

W Gniewkowie dokonano już odbioru technicznego przebudowanej  ulicy Toruńskiej. To część DW nr 246 łączącej Złotniki Kujawskie, Gniewkowo i Dąbrowę Biskupią. Na ulicy została położona nowa nawierzchnia , dobudowano zatokę autobusową przy szkole i miejsca postojowe. Przebudowano również chodniki. Wykonawca musi jednak wprowadzić kilka poprawek. - Chodzi przede wszystkim o za nisko zamontowane znaki i niedociągnięcia przy układaniu kostki betonowej przy wjazdach i studzienkach - dodaje Sebastian Borowiak.

W Gniewkowie w ostatnich latach wyremontowane zostały też inne drogi wojewódzkie. W latach 2006-2007 odnowiono ul. Powstańców Wlkp. (kierunek na Złotniki) a w ubiegłym roku Kilińskiego ( kierunek Dąbrowa Biskupia).

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic