mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na Lubelszczyźnie

Remonty na Lubelszczyźnie

Rozpoczęło się usuwanie uszkodzeń nawierzchni dróg krajowych po okresie zimowym w woj. lubelskim. Remonty cząstkowe prowadzone są obecnie na DK 17 oraz DK 19, a w następnych dniach obejmą także pozostałe odcinki dróg krajowych. 

Remonty na Lubelszczyźnie
Uszkodzona nawierzchnia drogi jest frezowana, a następnie uzupełniania masą bitumiczną na gorąco. Te prace powodują czasowe utrudnianie w ruchu. Jezdnia jest zwężona, ale zachowany jest przejazd w obu kierunkach. Ekipy wykonawców przemieszczają się z dnia na dzień w nowe miejsce. Drogowców można spotkać na DK 17 pomiędzy Lublinem i Żyrzynem oraz na DK 19 pomiędzy Konopnicą i Niedrzwicą. Na siedemnastce prace potrwają do 16 czerwca, a ekipy z odcinka Kurów - Lublin przeniosą się na Żyrzyn - Niwa Babicka. Na dziewiętnastce prace będą przemieszczać się w kierunku Kraśnika – informuje GDDKiA w Lublinie.

Oprócz utrudnień wynikających z remontów cząstkowych kierowcy muszą zachować rozwagę i cierpliwość na przebudowywanych odcinkach dróg DK17 (pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem) oraz na DK 2 (obwodnica Białej Podlaskiej). Ruch wahadłowy jest też na moście w Woli Skromowskiej (DK 19), a w Woli Radzięckiej (DK 74) trwa budowa tymczasowego mostu oraz objazdu na który umożliwi przełożenie ruchu i rozpoczęcie przebudowy dotychczasowej przeprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

~marcin 2009-05-30

Kurów-Żyrzyn pustka, 0 robotnika, jakaś ściema.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.