mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na Lubelszczyźnie

Remonty na Lubelszczyźnie

Niemal na wszystkich drogach krajowych administrowanych przez lubelski oddział GDDKiA trwają lub wkrótce rozpoczną się wakacyjne remonty.

Remonty na Lubelszczyźnie
W poniedziałek, 16 lipca, rozpoczną się prace przy remoncie nawierzchni drogi krajowej nr 17 pomiędzy Żyrzynem i Kurowem. Na blisko kilometrowym odcinku drogi, za lasem w Żyrzynie (w stronę Lublina), zostanie sfrezowana stara nawierzchnia a następnie ułożona nowa. Utrudnienia potrwają do początku sierpnia.

To nie jest jedyny remont nawierzchni na tej drodze. W toku jest przetarg na kolejny odcinek o długości 1,4 km (bliżej węzła Sielce na S17), a 25 lipca poznamy firmy zainteresowane wykonaniem jego remontu. Prace rozpoczną się w sierpniu i potrwają do 15 października br. W najbliższych dniach, najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia, rozpocznie się przebudowa 800 metrowego odcinka DK19 od stacji paliw w Zalesiu do wiaduktu w Wandzinie. Prace potrwają do końca sierpnia. 23 lipca poznamy natomiast firmy zainteresowane przebudową trzech odcinków DK48 o łącznej długości blisko 800 m w okolicy Stoczka Kockiego. Prace mają potrwać do 15 października br.

Położono już nową nawierzchnię na ponad 700 metrowym odcinku DK82 za Łączną, a przed październikiem przybędzie jeszcze 6,5 km równej nawierzchni. Ogłoszono właśnie dwa przetargi na odcinek pomiędzy Puchaczowem i Cycowem o łącznej długości ok. 5,2 km, a pod koniec lipca ogłoszony zostanie przetarg na odcinek o długości 1,3 km w pobliżu miejscowości Kołacze.
W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na remont niemal całego odcinka ul. Lubelskiej w Puławach od Galerii Zielonej do wiaduktu kolejowego. Prace będą prowadzone na trzech odcinkach o łącznej długości prawie 2,3 km. Oprócz wymiany nawierzchni wyremontowany zostanie system odwodnienia jezdni. Prace potrwają do końca listopada.

Lada dzień ruszą prace na DK19 pomiędzy Lublinem i Wilkołazem. Tu prace prowadzone będą na ośmiu odcinkach o łącznej długości ok. 4,7 km: w Zemborzycach Tereszyńskich, Trojaczkowicach, Strzeszkowicach, Sobieszczany i w Wilkołazie. Tak jak przy pracach prowadzonych ubiegłym roku zniszczona nawierzchnia zostanie sfrezowana, a w to miejsce położona nowa. Prace potrwają do końca września.

Jeszcze przed końcem lipca rozpocznie się remont czterech kolejnych odcinków dróg krajowych w okolicy Janowa Lubelskiego (łącznie ok. 1 km): na DK19 przechodzącej p rzez to miasto oraz w Modliborzycach, a także w Starej Wsi na DK74. Prace potrwają do końca sierpnia.

Natomiast w sierpniu drogowcy ruszą z remontem sześciu następnych odcinków dziewiętnastki pomiędzy Lublinem i Kraśnikiem o łącznej długości ok. 6 km. Prace potrwają do końca września.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando