mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na czwórce

Remonty na czwórce

Od 16 stycznia, w woj. małopolskim zmieniła się organizacja ruchu na drodze nr 4 z powodu rozpoczęcia remontu obiektu mostowego w Jasieniu (modernizacja drogi na odcinku Targowisko-Tarnów). "Z utrudnieniami na "czwórce" użytkownicy drogi muszą się liczyć do marca 2007 roku" - informuje Magdalena Chacaga rzecznik GDDKiA O/Kraków.

Remonty na czwórce

"Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność ponieważ jest to pierwszy objazd wprowadzony na długim prostym odcinku DK nr 4. Zgodnie z projektem, na całej trasie Targowisko - Tarnów zostaną przebudowane 63 obiekty, co spowoduje konieczność wprowadzenia kolejnych objazdów - dodaje Magdalena Chacaga.

Modernizacja drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów to projekt współfinansowany przez UE z funduszu spójności. Całkowity koszt realizacji inwestycji - budowa, wykupy, dokumentacja, odszkodowania, nadzór, to ok. 340 mln złotych brutto. Wykonawcą prac wartych 75,6 mln euro (brutto) jest konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o. oraz Mota - Engil Engenharia e Construcao SA. Umowny czas realizacji inwestycji to 18 miesięcy.
 
Zakres prowadzonej inwestycji obejmuje: wzmocnienie nawierzchni drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów (34,6 km) do obciążenia 115 kN/oś; budowę dwupoziomowego węzła Lwowska na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 4 i 73 w Tarnowie wraz z dobudową 800 m drugiej jezdni; przebudowę mostu na Dunajcu w Zgłobicach, budowę jednojezdniowej drogi o czterech pasach ruchu na odcinku 3,7 km od mostu w Zgłobicach do obwodnicy Tarnowa.
 
Inwestycja obejmie także budowę, modernizację lub całkowitą przebudowę 63 obiektów mostowych, w tym m. in.: całkowitą rozbiórkę i budowę nowego mostu sprężonego nad Uszwicą w Brzesku, przebudowę 255-metrowego mostu nad Dunajcem w Zgłobicach, budowę 3 murów oporowych celem zabezpieczenia osuwisk w Zgłobicach oraz budowę wiaduktu na węźle "Lwowska" w Tarnowie.

Przeczytaj także:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów (2005-08-16)

Obwodnica Wojnicza (2005-09-12)  


Podobne wiadomości:

Obwodnica Wojnicza

Obwodnica Wojnicza

Polskie drogi 2005-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic