mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na czwórce

Remonty na czwórce

Od 16 stycznia, w woj. małopolskim zmieniła się organizacja ruchu na drodze nr 4 z powodu rozpoczęcia remontu obiektu mostowego w Jasieniu (modernizacja drogi na odcinku Targowisko-Tarnów). "Z utrudnieniami na "czwórce" użytkownicy drogi muszą się liczyć do marca 2007 roku" - informuje Magdalena Chacaga rzecznik GDDKiA O/Kraków.

Remonty na czwórce

"Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność ponieważ jest to pierwszy objazd wprowadzony na długim prostym odcinku DK nr 4. Zgodnie z projektem, na całej trasie Targowisko - Tarnów zostaną przebudowane 63 obiekty, co spowoduje konieczność wprowadzenia kolejnych objazdów - dodaje Magdalena Chacaga.

Modernizacja drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów to projekt współfinansowany przez UE z funduszu spójności. Całkowity koszt realizacji inwestycji - budowa, wykupy, dokumentacja, odszkodowania, nadzór, to ok. 340 mln złotych brutto. Wykonawcą prac wartych 75,6 mln euro (brutto) jest konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o. oraz Mota - Engil Engenharia e Construcao SA. Umowny czas realizacji inwestycji to 18 miesięcy.
 
Zakres prowadzonej inwestycji obejmuje: wzmocnienie nawierzchni drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów (34,6 km) do obciążenia 115 kN/oś; budowę dwupoziomowego węzła Lwowska na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 4 i 73 w Tarnowie wraz z dobudową 800 m drugiej jezdni; przebudowę mostu na Dunajcu w Zgłobicach, budowę jednojezdniowej drogi o czterech pasach ruchu na odcinku 3,7 km od mostu w Zgłobicach do obwodnicy Tarnowa.
 
Inwestycja obejmie także budowę, modernizację lub całkowitą przebudowę 63 obiektów mostowych, w tym m. in.: całkowitą rozbiórkę i budowę nowego mostu sprężonego nad Uszwicą w Brzesku, przebudowę 255-metrowego mostu nad Dunajcem w Zgłobicach, budowę 3 murów oporowych celem zabezpieczenia osuwisk w Zgłobicach oraz budowę wiaduktu na węźle "Lwowska" w Tarnowie.

Przeczytaj także:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów (2005-08-16)

Obwodnica Wojnicza (2005-09-12)  


Podobne wiadomości:

Obwodnica Wojnicza

Obwodnica Wojnicza

Polskie drogi 2005-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.