mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na trasie Żyrzyn - Puławy - Annopol

Remonty na trasie Żyrzyn - Puławy - Annopol

W drugiej dekadzie sierpnia nastąpiło przekazanie placów budowy trzech odcinków inwestycji drogowych na Lubelszczyźnie. Inwestycje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie - Annopol realizowane są przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Łączny koszt zadań wyniesie blisko 16 mln zł.

Remonty na trasie Żyrzyn - Puławy - Annopol

Jedno z zadań to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie - Annopol na odcinku o łącznej długości prawie 13 km. Wartość wykonywanych robót wynosi 12,8 mln zł. W ramach drugiego projektu przebudowane zostanie 0,5 km drogi wraz z całą infrastrukturą i budową kanalizacji na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego co poprawi bezpieczeństwo ruchu turystycznego na odcinku Puławy - Kazimierz Dolny.

Te dwa zadania będą współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Trzecie zadanie - rozbudowa drogi w miejscowości Karczmiska Pierwsze w całości finansowane będzie z budżetu Województwa Lubelskiego.
 
Droga nr 824 jest ważną drogą w województwie, o dużym znaczeniu gospodarczym i turystycznym, gdyż przebiega ona w całości na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego.

Przeczytaj także:

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Lubelska inwestycja 2006 (2006-01-18)

Parczew-Sośnica - droga gotowa (2005-12-07)

Hrebenne - 2 km nowej drogi (2006-06-09)

 

Tematy w artykule: lubelskie drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross