mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty na trasie Żyrzyn - Puławy - Annopol

Remonty na trasie Żyrzyn - Puławy - Annopol

W drugiej dekadzie sierpnia nastąpiło przekazanie placów budowy trzech odcinków inwestycji drogowych na Lubelszczyźnie. Inwestycje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie - Annopol realizowane są przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Łączny koszt zadań wyniesie blisko 16 mln zł.

Remonty na trasie Żyrzyn - Puławy - Annopol

Jedno z zadań to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie - Annopol na odcinku o łącznej długości prawie 13 km. Wartość wykonywanych robót wynosi 12,8 mln zł. W ramach drugiego projektu przebudowane zostanie 0,5 km drogi wraz z całą infrastrukturą i budową kanalizacji na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego co poprawi bezpieczeństwo ruchu turystycznego na odcinku Puławy - Kazimierz Dolny.

Te dwa zadania będą współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Trzecie zadanie - rozbudowa drogi w miejscowości Karczmiska Pierwsze w całości finansowane będzie z budżetu Województwa Lubelskiego.
 
Droga nr 824 jest ważną drogą w województwie, o dużym znaczeniu gospodarczym i turystycznym, gdyż przebiega ona w całości na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego.

Przeczytaj także:

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Lubelska inwestycja 2006 (2006-01-18)

Parczew-Sośnica - droga gotowa (2005-12-07)

Hrebenne - 2 km nowej drogi (2006-06-09)

 

Tematy w artykule: lubelskie drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.