mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty w Łomży

Remonty w Łomży

W tym roku w Łomży zaplanowano remont kilkunastu ulic. Część inwestycji będzie sfinansowana z budżetu miasta, za część zapłacą firmy, które budują galerie handlowe. Powstaną także nowe skrzyżowania, ulice i ścieżki rowerowe.

Remonty w Łomży
Pierwszy remont rozpocznie się jeszcze w marcu na ulicy Senatorskiej. Kolejne to długo oczekiwane przez mieszkańców przebudowy mniejszych ulic, takich jak Żabia czy Polna.

Kierowcy najbardziej odczują jednak te prace, które będę prowadzone w centrum miasta. Przed wakacjami ma się zacząć przebudowa ulic w rejonie Starego Rynku, a w wakacje części ulicy Sikorskiego.

To jednak nie koniec planowanych utrudnień. Najwięcej z nich związanych będzie z przebudową ulic w pobliżu powstających centrów handlowych. Pierwszy inwestor zaplanował przebudowę ulic, którymi większość mieszkańców Łomży jedzie z centrum miasta na osiedla mieszkaniowe: Sikorskiego i Zawadzkiej, gdzie nawierzchnia będzie także wzmocniona. W związku z budową drugiej galerii remontowany będzie m.in. fragment miejskiego przebiegu drogi krajowej nr 61, czyli ulicy Wojska Polskiego. Wybudowana będzie także nowa ulica, po przebiegu dawnej bocznicy kolejowej, z remontem wiaduktu nad ulicą Poznańską - dodaje Anna Sobocińska.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando