mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty w Toruniu

Remonty w Toruniu

W tym tygodniu w Toruniu ruszyły remonty drogowe na ul. Wyszyńskiego i ul. Rydygiera. Drogowcy przymierzają się też do prac na Szosie Lubickiej.

Remonty w Toruniu
W poniedziałek ruszył remont ulicy Wyszyńskiego. Prace o wartości blisko 850 tys. zł będą realizowane na odcinku 450 metrów od Konstytucji 3 Maja do ul. Tłoczka i potrwają około trzy miesiące. Wykonawcą jest PRD S.A. We wtorek (12.05) zostanie przekazany plac budowy wykonawcy remontu ul. Rydygiera. Prace będą realizowane na odcinku 620 metrów od Łyskowskiego do Szosy Lubickiej. Na remontowanym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia i chodniki. Prace potrwają trzy miesiące i wyniosą ponad 1,6 mln zł. Wykonawcą prac jest firma SKANSKA.

Remont Szosy Lubickiej planowany jest w drugim półroczu. Dwa miliony trzysta to środki jakie pozyskała Gmina Miasta Toruń na remont tej trasy . Prace będą prowadzone na odcinku około 1 kilometra od Placu Sybiraków do ul. Leszczynowej. Na całym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia i krawężniki oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe. Na odcinku od Placu Sybiraków do ul. Rydygiera planuje się dobudowę trzeciego pasa. Na realizację tego zadania Miejski Zarząd Dróg planuje ogłosić przetarg na przełomie maja i czerwca tego roku.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francuski rząd szuka sposobów na wycofanie z ruchu starszych samochodów, które nie spełniają restrykcyjnych norm emisji spalin. Jeden z pomysłów zakłada dopłaty do nowych samochodów.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic