mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remonty w południowej części Łodzi

Remonty w południowej części Łodzi

Kierowcy wjeżdżający do Łodzi od południa napotkają utrudnienia w ruchu na ulicy Rudzkiej. Ulica Rudzka rozbudowywana jest do dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Popioły. Za ulicą Popioły ulica Rudzka będzie zwężać się do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 22 miliony złotych. Jej zakończenie planowane jest jeszcze w 2011 roku.

Remonty w południowej części Łodzi
Ruch odbywa się północną jezdnią, natomiast na nowo wybudowanej południowej nitce kładziony jest na końcowym odcinku asfalt i budowane wjazdy do posesji. Przygotowane są również słupy pod oświetlenie. Ta duża inwestycja realizowana od 2010 roku obejmuje obok poszerzenia jezdni, drogę rowerową, nowe chodniki i krawężniki, przebudowę odwodnienia, nowoczesne sygnalizacje świetlne, gazociąg i kanalizację deszczową.

W listopadzie rozpoczął się remont nawierzchni al. Politechniki na odcinku od Ronda Lotników
Lwowskich do ul. Wróblewskiego. Na jezdni zachodniej położony jest już dywanik asfaltowy. Prac
wykończeniowych wymagają tylko zatoczki dla autobusów. Po zakończeniu tego etapu, prace przeniosą się na jezdnię wschodnią (prowadzącą w kierunku centrum miasta). Roboty przez cały czas prowadzone będą połówkowo przy zachowaniu ruchu pojazdów. Całość remontu potrwa do końca listopada.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.