mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Restauracje McDonald's przy autostradach

Restauracje McDonald's przy autostradach

Spółka Lotos Paliwa zawarła z McDonald’s Polska umowę dotyczącą wspólnego zagospodarowania Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradach A2 Stryków -  Konin i A4 Katowice – Wrocław. Przy tych odcinkach powstaną zatem restauracje należące do tej sieci.

Restauracje McDonald's przy autostradach
W ubiegłym tygodniu spółka Lotos Paliwa i McDonald’s Polska zawarły umowę dotyczącą wspólnego zagospodarowania sześciu Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach A2 i A4. Zgodnie z kontraktem (na 30 lat) podpisanym 19 grudnia 2008 roku przez firmę Lotos z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, spółka ma zagospodarować MOP-y przy autostradzie A2 (Police i Łęka), oraz  przy autostradzie A4 (Witowice, Oleśnica, Kozłów i Rachowice). Na dzierżawionych od GDDKiA terenach Lotos wybuduje stacje paliw, na których dostępne będą dodatkowe usługi, m.in. wielobranżowe sklepy. McDonald’s natomiast zorganizuje infrastrukturę gastronomiczną. W ofercie MOP-ów oprócz tradycyjnych restauracji McDonald’s dostępne będą również punkty McDrive i McCafe. Ten ostatni to najnowsza usługa sieci, będąca kawiarnią dla zmotoryzowanych. Według planów pierwszą placówkę firmy oddadzą do użytku już pod koniec tego roku.

Dzięki inwestycjom w MOP-y LOTOS planuje uzyskać 20% udział w rynku sprzedaży paliw na autostradach po zakończeniu programu ich rozbudowy. Oprócz stacji i restauracji MOP-y będą wyposażone również w przestronne parkingi, a dwa z nich będą dysponowały hotelami.

GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 roku zagospodarowanie około 100 Miejsc Obsługi Podróżnych. Do tej pory uruchomiono dwanaście MOP-ów przy autostradach A1, A2 i A4.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~kucharz 2009-01-30

Poprostu Koszmar ! Najgorsze smieciowe jedzenie na świecie zapanuje na Polskich autostradach. Sto razy lepszy byłby równie śmieciowy KFC, albo Pizza Hut, a najlepszy byłby polski sieciowy Sfinks, ale ten kretyn właściciel Morawski własnie zbankrutował, na skutek idiotycznych spekulacji i romansu z Tamarą Okupnik i wykupiła go AMRest. Najlepsze bary - restauracje sa na autostradach w Austrii, gorsze we Włoszech !

~Krk 2009-01-22

Jesli juz fast food to szkoda ze z Burger Kingiem sie nie dogadali. Jest drozszy ale przynajmniej jedzenie jest o wiele lepsze. Oczywiscie, nie polecam czestego jedzenia w tej firmie (lekarze ostrzegaja, max 2x w miesiacu) :) pozdrawiam

~Sail 2009-01-21

Trochę mnie tylko dziwi używanie przez autora tekstu słowa restauracja zamiast bar.

~pojarka 2009-01-20

Ale wy narzekacie. Knajpa przy autostradzie, to nie jest wykwintna restauracja. Czy naprawdę wierzycie, że jest istotna różnica w walorach i wartościach pomiędzy kanapką z McD, a niemieckim bratwurstem, czy bigosem lub flakami z niewiadomo czego? To tylko przydrożny bar. Pewnie, że McD to nie jest żaden rarytas, ale te różne tandetne pseudo-karczmy nie są lepsze. W McD przynajmniej wiadomo co dostaniesz, a w krytym strzechą barze z bali można się zdziwić, co w podróży nie zawsze jest korzystne. Pozdrawiam.

~andrzej w-wa 2009-01-20

Do "markowy". Pracowałem zarówno McDonald's, jak i w KFC. Uwierz mi, z dwojga złego lepsze jest KFC, ale podkreślam z dwojga złego. Wiesz z czego składa się hamburger w McD? Wyłącznie z tłuszczu. Podgrzejesz go o 30s za długo i zostanie coś co przypomina podeszwę. Frytki są nie lepsze, smażone w kranówie, do której wrzuca się sztuczny tłuszcz (z butelki albo pastylki). Ale to jeszcze nic w porównaniu z "rybką".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.