mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rewolucja w ruchu drogowym stolicy

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy

Na przełomie roku Zarząd Dróg Miejskich w uzgodnieniu z Inżynierem Ruchu m.st. Warszawy planuje wprowadzenie rewolucyjnych zmian w organizacji ruchu, dzięki którym poprawi się codzienny dojazd do centrum stolicy dla setek tysięcy mieszkańców Warszawy i stołecznej aglomeracji.

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy

Stan techniczny wielu dróg i mostów będzie wymagał podjęcia błyskawicznych działań remontowych ze strony ZDM. Projekt zmian w organizacji ruchu przewiduje wycofanie tirów z remontowanego ciągu Alej Jerozolimskich. Specjalistom opracowującym projekt udało się spełnić najważniejsze cele: wyprowadzenie tranzytu tirów poza Warszawę, zwiększenie przepustowości Alej Jerozolimskich i rozproszenie ruchu samochodów ciężarowych po kilku ciągach głównych dróg w Warszawie. Realizacja projektu stanowi etap eliminowania ruchu samochodów ciężarowych z szeroko rozumianego centrum Warszawy

Zarząd Dróg Miejskich uzgodnił z zarządcami ruchu trasy objazdowe dla TIR-ów. Część samochodów ciężarowych, które do tej pory przejeżdżały przez stolicę tranzytem w ogóle nie wjadą do miasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła trasy objazdowe tzw. Obwodnicą Tirową prowadzącą przez drogi nr 50 z Sochaczewa do Mińska Mazowieckiego oraz 62 z Sochaczewa przez Wyszogród i Zakroczym do Serocka. Na dojazdach do tej trasy zostaną ustawione tablice informacyjne.

Nowe trasy przygotowano dla tirów dojeżdżających do Warszawy. Samochody ciężarowe o wadze powyżej 16 ton, będą mogły bez ograniczeń terminowych korzystać z następujących ciągów ulic:

  • Wisłostrada na odcinku mostu Grota-Roweckiego do mostu Siekierkowskiego
  • Wał Miedzeszyński - Wybrzeże Szczecińskie - Wybrzeże Helskie (od mostu Siekierkowskiego do mostu Gdańskiego)
  • Trasa Siekierkowska - Witosa - Sikorskiego - Dolina Służewiecka - Rzymowskiego
  • Marynarska - Sasanki - Hynka
  • al. Prymasa Tysiąclecia - trasa Armii Krajowej do mostu Grota-Roweckiego

Zarząd Dróg Miejskich planuje również wprowadzić nowe wymagania wobec wykonawców najważniejszych remontów. Estakady Bielańskie będą remontowane tak, aby przez cały czas przebudowy był utrzymany ruch w obydwu kierunkach na pełnej szerokości jezdni. Przy budowie ronda na ulicy Wołoskiej objazdy mają zostać zlikwidowane.

Przeczytaj także:

Są pieniądze na Al. Jerozolimskie (2005-09-22)

Trasa Siekierkowska (2005-10-13)

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)

Wielkie inwestycje we Wrocławiu (2005-11-10)

Dofinansowania UE dla Poznania (2005-10-19)

Fundusze dla Krakowa (2005-09-23)


 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie

Podobne wiadomości:

Drogowy boom w Toruniu!

Drogowy boom w Toruniu!

Polskie drogi 2005-11-17

Wielkie inwestycje we Wrocławiu

Wielkie inwestycje we Wrocławiu

Polskie drogi 2005-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.