Road to Hel

Droga wiodaca z Trójmiasta na Hel nazywana przewrotnie przez kierowców stojących w korkach - road to hell (drogą do piekła) doczekała się wreszcie modernizacji. Dzięki rozpoczętej inwestycji, droga popularnie zwana „dwieścieszesnastką” ma stać się wizytówką województwa pomorskiego...

Road to Hel

Umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 216 została podpisana z firma Skanska w obecności wicemarszałka województwa pomorskiego Marka Biernackiego. Całkowity koszt robót to prawie 70 mln zł, z czego blisko 52 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej. Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.Pozostała kwota zostanie pokryta ze środków Powiatu Puckiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Planowo roboty zakończą się  31 października 2007 r. Aby poprawić warunki ruchu, droga wojewódzka nr 216 w obecnej chwili ulega systematycznej przebudowie. Zmodernizowano już odcinki: Reda - Rekowo Górne, Celbowo-Puck, w m. Władysławowo, Chałupy - Kuźnica oraz drogę powiatową na odcinku Łebcz - GnieżdżewoW najbliższych latach samorząd województwa planuje jeszcze przeprowadzić następujące prace:

- Remont drogi wojewódzkiej nr 216 na odcinkach Widlino - Celbowo, w miejscowości Puck i Puck - Swarzewo o łącznej długości prawie 11 km.


- Modernizację dróg powiatowych Jastrzębia Góra - Gnieżdżewo o długości ponad 10 km łącznie z tunelem dla pieszych w Jastrzębiej Górze, oraz drogi powiatowej w miejscowości Gnieżdżewo na odcinku o długości 761 m.

- Przebudowę istniejących skrzyżowań na drodze wojewódzkiej nr 216 - Połchowo, Żelistrzewo, Gnieżdżewo I i Gnieżdżewo II na skanalizowane oraz budowa dwóch rond Puck i Gnieżdżewo III.

- Budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu tj. tunelu dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych, zatok autobusowych, przejść dla pieszych z azylami i sygnalizacją świetlną.

 

Droga nr 216 jest jedną z najważniejszych tras komunikacyjnych w województwie pomorskim. To właśnie popularną "dwieścieszesnastką" tysiące turystów każdego lata (i poza sezonem) dociera nad wybrzeże Bałtyku i na Półwysep Helski.
 


Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?