mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rok 2012 przyniósł nowe mosty w Małopolsce

Rok 2012 przyniósł nowe mosty w Małopolsce

Rok 2012 był rekordowy pod względem ilości wybudowanych i odebranych mostów w Małopolsce. Na drogach krajowych powstało ich aż 18, za łączną kwotę prawie 119 mln zł . Pobity został ty samym rekord z roku 2010, kiedy odebrano 10 nowych mostów.

Rok 2012 przyniósł nowe mosty w Małopolsce
Niewątpliwie do tej obfitości mostowych inwestycji przyczyniła się powódź z 2010 roku, ponieważ aż 13 obiektów zostało wybudowanych w ramach usuwania skutków katastrofalnej powodzi, która uszkodziła w tak znacznym stopniu istniejące obiekty, że z punktu widzenia ekonomii nie opłacało się ich remontować.

Jako ostatni w 2012 roku ukończony i odebrany został most w Suchej Beskidzkiej. Odebrano go 27 grudnia. Jest to bardzo ładny łukowy obiekt o długości 123 metrów i ponad 24 m szerokości. Po obydwu stronach mostu są ciągi pieszo-rowerowe. W ramach inwestycji rozebrany został również przepust na potoku Księży i zbudowany nowy. Przebudowano skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 946, prowadzącą do Żywca oraz drogi dojazdowe, sieć wodociągową, kanalizację deszczową, gazową, telekomunikacyjną. Umocniono brzegi rzeki Skawy i  koryto potoku Księży. Koszt inwestycji wyniósł 24 mln zł. Oprócz mostu w Suchej Beskidzkiej w grudniu odebrano także mosty : w Dulowej, dk 79  ( 17 grudnia ), Zabierzowie dk 79 ( 11 grudnia ) i dwa mosty w Nowej Wsi, dk 75 ( 7 grudnia ). 30 listopada odebrano dwa mosty w powiecie nowosądeckim na dk 75 , w Roztoce.
Tematy w artykule: malopolskie most

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.