mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rok na drogach wojewodzkich kujawsko-pomorskiego

Rok na drogach wojewodzkich kujawsko-pomorskiego

Koniec modernizacji DW nr 534, kilka ważnych remontów i kosztowna zima – tak najkrócej można podsumować mijający, 2011 rok na drogach wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu.

Rok na drogach wojewodzkich kujawsko-pomorskiego
- W tym roku prowadziliśmy kilka dużych inwestycji - powiedział dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Jedną z nich  było rozpoczęcie ostatniego etapu  przebudowy DW nr 534 łączącej Grudziądz, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń i Rypin. Przebudowaliśmy 15 kilometrów tej trasy pomiędzy  Szafarnią i Cetkami. Oprócz nowej  nawierzchni zakres prac obejmował dobudowanie nowej konstrukcji  poboczy. Do tego  dochodzi przebudowa zatok autobusowych, przepustów pod drogą i zjazdami, wykonanie  nowego oznakowania poziomego i pionowego.  Inwestycja kosztowała 34,7 mln zł, z czego  aż 29,5 mln stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego  województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Trwają też prace na DW nr 252. Modernizowany jest 25- kilometrowy odcinek pomiędzy Zakrzewem i Włocławkiem. Zakres prac jest  podobny. Roboty na tej drodze potrwają do końca września przyszłego roku.

Wiosną oddano do uzytku także DW nr 560, która została zmodernizowana od Brodnicy do Rypina i dalej w stronę granicy województwa oraz fragment DW nr 241 z rondem w Paterku pod Nakłem. W 2011 roku zakończyła się także przebudowa mostów w Golubiu-Dobrzyniu na DW nr 534 oraz w Legbądzie pod Tucholą na DW nr 237.

Oprócz modernizacji Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadził sporo remontów. Przez powierzchniowe utrwalenie naprawionych zostało ponad 60 km dróg. - Na DW nr 244, która dla wielu kierowców stanowi namiastkę północnej obwodnicy Bydgoszczy ułożyliśmy tak zwany mikrodywanik na zimno. Do tej pory ta technologia nie była jeszcze wykorzystywana na drogach wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu – dodaje Mirosław Kielnik.

 
Modernizacje

    DW nr 534 (Szafarnia – Cetki)
    DW nr 241 (Paterek)
    DW nr 252 (Zakrzewo-Brzezie w trakcie realizacji)
    DW nr 560 (Brodnica – Rypin)

Odnowy

    Ostromecko DW nr 551
    Służewo DW nr 250
    Grupa Plac DW nr 272
    Zdroje – Bożenkowo DW nr 244

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.