mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rondo w Głubczycach

Rondo w Głubczycach

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na przebudowę skrzyżowania w miejscowości Głubczyce (woj. opolskie) w ciągu drogi krajowej nr 38. Koszt przebudowy skrzyżowania wynosi 2 mln zł, z czego 61 % dołoży UE w ramach SPOT.

Rondo w Głubczycach

Na skrzyżowaniu zbiegają się droga krajowa nr 38 oraz droga wojewódzka nr 416. Droga numer 38 stanowi ciąg drogowy obsługujący ruch regionalny w obrębie południowej części województwa opolskiego oraz krajowy i międzynarodowy ruch tranzytowy, dzięki połączeniu z drogą krajową nr 45 w Reńskiej Wsi (Kędzierzynie-Koźlu) i przejściem granicznym z Republiką Czeską w Pietrowicach (Pietrowice/Krnov).

W ramach planowanej inwestycji, której wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A., z Kędzierzyna-Koźle, przewidziano przebudowę istniejącego skrzyżowania na małe rondo (o średnicy zewnętrznej 35 m) oraz przebudowę wlotów krzyżujących się dróg. Przewidziano również poprawę wlotów dwóch ulic lokalnych. Zakres przebudowy obejmuje m.in.: poszerzenie jezdni drogi krajowej i wojewódzkiej wraz ze wzmocnieniem konstrukcji, budowę przejść dla pieszych wraz z azylami.

Przebudowa umożliwi znaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu, które dotychczas charakteryzowało się wysokim poziomem wypadkowości.

Jest to jedno z zadań wchodzące w skład projektu przebudowy 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Koszt realizacji całego projektu wynosi 71 mln złotych.

Przeczytaj także:

Inicjatywy polsko-czeskie (2006-03-27)

71 mln zł na polskie skrzyżowania (2006-01-25)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe opolskie

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~ankh 2006-05-15

a co jesli chodzi o nowe rondo w Hrubieszowie????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model