mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rondo w Głubczycach

Rondo w Głubczycach

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na przebudowę skrzyżowania w miejscowości Głubczyce (woj. opolskie) w ciągu drogi krajowej nr 38. Koszt przebudowy skrzyżowania wynosi 2 mln zł, z czego 61 % dołoży UE w ramach SPOT.

Rondo w Głubczycach

Na skrzyżowaniu zbiegają się droga krajowa nr 38 oraz droga wojewódzka nr 416. Droga numer 38 stanowi ciąg drogowy obsługujący ruch regionalny w obrębie południowej części województwa opolskiego oraz krajowy i międzynarodowy ruch tranzytowy, dzięki połączeniu z drogą krajową nr 45 w Reńskiej Wsi (Kędzierzynie-Koźlu) i przejściem granicznym z Republiką Czeską w Pietrowicach (Pietrowice/Krnov).

W ramach planowanej inwestycji, której wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A., z Kędzierzyna-Koźle, przewidziano przebudowę istniejącego skrzyżowania na małe rondo (o średnicy zewnętrznej 35 m) oraz przebudowę wlotów krzyżujących się dróg. Przewidziano również poprawę wlotów dwóch ulic lokalnych. Zakres przebudowy obejmuje m.in.: poszerzenie jezdni drogi krajowej i wojewódzkiej wraz ze wzmocnieniem konstrukcji, budowę przejść dla pieszych wraz z azylami.

Przebudowa umożliwi znaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu, które dotychczas charakteryzowało się wysokim poziomem wypadkowości.

Jest to jedno z zadań wchodzące w skład projektu przebudowy 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Koszt realizacji całego projektu wynosi 71 mln złotych.

Przeczytaj także:

Inicjatywy polsko-czeskie (2006-03-27)

71 mln zł na polskie skrzyżowania (2006-01-25)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe opolskie

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Polskie drogi 2015-08-17

Komentuj:

~ankh 2006-05-15

a co jesli chodzi o nowe rondo w Hrubieszowie????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross