mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rondo w Koronowie gotowe

Rondo w Koronowie gotowe

Zakończyły się prace przy budowie długo wyczekiwanego przez kierowców i mieszkańców ronda w Koronowie (kujawsko-pomorskie). Dziekiinwestycji dojazd nad Zalew Koronowski i przejazd drogą krajową nr 25 stały się bardziej bezpieczne.

Rondo w Koronowie gotowe
Nowo budowane rondo zastąpiło dotychczasowe skrzyżowanie dróg krajowych 25 i 56 a także drogi wojewódzkiej nr 243. Duże natężeni ruchu na tym odcinku, szczególnie latem, duża powierzchnia „wlotów" i ograniczona widoczność, czyniły z tego miejsca jednym z najniebezpieczniejszych w województwie.

Nowe rondo o średnicy 36 metrów lepiej wpisuje się w ukształtowanie terenu, pozwala kierowcom płynniej włączyć się do ruchu a także ograniczy prędkość na drodze krajowej nr 25. Dodatkowo w miejscu realizowanej inwestycji pojawiły się oświetlenie i chodniki.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-06-16

Gdyby kontynuowano budowę obwodnicy Bydgoszczy (S-5) ,przynajmniej jako następny etap drogi tzn. Białe-Błota - Pawłówek - Osówiec - Tryszczyn, wówczas przejazd odcinkiem DK25 w rejonie Koronowa zyskałby na znaczeniu. Póki co kierowcy jadący z centralnej Polski na środkowe wybrzeże narzekają na korki w Bydgoszczy i szukają innych, alternatywnych objazdów.

~Tommy z tonącej wyspy Tuska 2010-11-29

czy jest o czym pisać? Jakby zrobili 100 czy 200 km autostrady to byłoby coś, a tak nędza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport