mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rosną szanse przeprawy przez Wisłę w Toruniu

Rosną szanse przeprawy przez Wisłę w Toruniu

Pewne jest, że gród Kopernika otrzyma unijne dofinansowanie na przebudowę Szosy Lubickiej – łącznika z A1. Co do funduszy dla przeprawy drogowej przez Wisłę minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że most drogowy w Toruniu jest na liście projektów kluczowych a miasto ma zagwarantowane 327 mln zł. - Po zakończeniu przetargu będziemy znów analizować sytuację - zapewnił minister Cezary Grabarczyk.

Rosną szanse przeprawy przez Wisłę w Toruniu
Budowa toruńskiej przeprawy znajduje się na liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z szacunkową, wstępną gwarantowaną kwotą 327 mln zł. To kwota, która powstała na podstawie wstępnych ocen kosztów z 2006 roku, kiedy to miasto aplikowało o wpis na listę. Kompletny wniosek o dofinansowanie w wysokości 85% kosztów (tj. 748 351 tys. zł), zawierający aktualny kosztorys i wszystkie materiały żądane przez Ministerstwo Infrastruktury został złożony w połowie 2009 r. do Centrum Unijnych Projektów Transportowych, instytucji powołanej przez Ministerstwo Infrastruktury. Jego ocena została już zakończona. Miasto czeka na ostateczną decyzję w sprawie należnego dofinansowania.

Minister Grabarczyk poinformował również, iż rząd dofinansuje przebudowę Szosy Lubickiej, łączącej Toruń z autostradą A1. Miasto starało się uzyskać pieniądze na ten cel z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt znalazł się jednak na liście rezerwowej, bez gwarancji na finansową pomoc. Władze Torunia, mając na względzie rangę tego komunikacyjnego połączenia, zobowiązały się jednak zmodernizować je na koszt miasta. Ogłoszono przetarg i prace drogowe już ruszyły. Ministerstwo zmieniło jednak zdanie i odciąży budżet Torunia. Pokryje maksymalnie 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 32 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Casandra 2010-01-20

Most w Torunia powstanie zamiast polnocno zachodniej obwodnicy Bydgoszczy. Dzieki niezdecydowaniu prezydenta miasta Bydzi Torun bedzie mial fajny most, oby dlugo im sluzyl a S5 na 2012 nie bedzie w Kujawsko-Pomorskim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando