mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rosną szanse przeprawy przez Wisłę w Toruniu

Rosną szanse przeprawy przez Wisłę w Toruniu

Pewne jest, że gród Kopernika otrzyma unijne dofinansowanie na przebudowę Szosy Lubickiej – łącznika z A1. Co do funduszy dla przeprawy drogowej przez Wisłę minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że most drogowy w Toruniu jest na liście projektów kluczowych a miasto ma zagwarantowane 327 mln zł. - Po zakończeniu przetargu będziemy znów analizować sytuację - zapewnił minister Cezary Grabarczyk.

Rosną szanse przeprawy przez Wisłę w Toruniu
Budowa toruńskiej przeprawy znajduje się na liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z szacunkową, wstępną gwarantowaną kwotą 327 mln zł. To kwota, która powstała na podstawie wstępnych ocen kosztów z 2006 roku, kiedy to miasto aplikowało o wpis na listę. Kompletny wniosek o dofinansowanie w wysokości 85% kosztów (tj. 748 351 tys. zł), zawierający aktualny kosztorys i wszystkie materiały żądane przez Ministerstwo Infrastruktury został złożony w połowie 2009 r. do Centrum Unijnych Projektów Transportowych, instytucji powołanej przez Ministerstwo Infrastruktury. Jego ocena została już zakończona. Miasto czeka na ostateczną decyzję w sprawie należnego dofinansowania.

Minister Grabarczyk poinformował również, iż rząd dofinansuje przebudowę Szosy Lubickiej, łączącej Toruń z autostradą A1. Miasto starało się uzyskać pieniądze na ten cel z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt znalazł się jednak na liście rezerwowej, bez gwarancji na finansową pomoc. Władze Torunia, mając na względzie rangę tego komunikacyjnego połączenia, zobowiązały się jednak zmodernizować je na koszt miasta. Ogłoszono przetarg i prace drogowe już ruszyły. Ministerstwo zmieniło jednak zdanie i odciąży budżet Torunia. Pokryje maksymalnie 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 32 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Pininfarina wprowadzi do sprzedaży...

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo S80 D5 Summum R-design - cenna zabawka

auto motor i sport 0000-00-00

Tylko dla chłopców. Volvo na pewno nie jest firmą, która dyskryminuje kobiety, ale model S80 D5 w wersji Summum z pakietem R-Design stworzono z pewnością z myślą o mężczyznach.

Komentuj:

~Casandra 2010-01-20

Most w Torunia powstanie zamiast polnocno zachodniej obwodnicy Bydgoszczy. Dzieki niezdecydowaniu prezydenta miasta Bydzi Torun bedzie mial fajny most, oby dlugo im sluzyl a S5 na 2012 nie bedzie w Kujawsko-Pomorskim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?