mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rośnie bezpieczeństwo w opolskim

Rośnie bezpieczeństwo w opolskim

Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej liczba samochodów w województwie opolskim wzrosła o 18%, jednak liczba wypadków znacznie spadła. Prowadzone będą jednak kolejne działania, m.in. związane z modernizacją dróg, mające zmniejszyć tę liczbę.

Rośnie bezpieczeństwo w opolskim
Przez ostatnich dziesięć lat liczba wypadków drogowych na terenie województwa opolskiego zmniejszyła się o blisko 37%. Spadła także liczba ofiar śmiertelnych. Nie jest to jednak powód do świętowania, gdyż w dalszym ciągu niezbędne są działania mające na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach.

W tym celu będą m.in. realizowane inwestycje związane z przebudową najniebezpieczniejszych odcinków dróg, którymi zajmie się opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przez najbliższe dwa lata drogowcy będą prowadzić prace na dziesięciu niebezpiecznych odcinkach dróg krajowych województwa opolskiego. Ma to wpłynąć znacząco na poziom bezpieczeństwa. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 i węzła Prądy, odnowiona zostanie nawierzchnia drogi krajowej nr 45 na odcinku Lasowice Wielkie - Kluczbork, powstanie obwodnica Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46 oraz przebudowany zostanie odcinek drogi krajowej nr 46 w miejscowości Schodnia. Na rok 2009 planowana jest natomiast budowa ronda na Placu Kilińskiego w Nysie, przebudowa odcinka Zimnice - Źlinice w ciągu drogi krajowej nr 45, przebudowa skrzyżowania w Niemodlinie, modernizacja drogi w Zawadzie oraz odnowa nawierzchni na odcinku Hanuszów - Pakosławice w ciągu drogi krajowej nr 46.

Nie są to jednak jedyne działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach. Niezbędne jest także propagowanie odpowiednich zachowań wśród kierowców, szczególnie tych młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motoryzacją. Z analiz policyjnych wynika, że najwięcej wypadków drogowych popełniają właśnie kierowcy w przedziale wiekowym pomiędzy 18, a 25 rokiem życia. Zmiany powinny dotyczyć także procesu szkolenia kursantów oraz odpowiedniego przygotowania instruktorów.

W tym roku także policja będzie mogła skuteczniej walczyć z kierowcami powodującymi zagrożenie na drogach. Służby ruchu drogowego będą miały do dyspozycji siedem nowych samochodów, a videoradary trafią do każdego powiatu. Pojawi się także 15 dodatkowych słupów z fotoradarami na głównych ciągach komunikacyjnych Opolszczyzny.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.