mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rośnie estakada na obwodnicy Mrągowa

Rośnie estakada na obwodnicy Mrągowa

Rozpoczął się montaż estakady E-1 w ramach budowy zachodniej obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi 59 (warmińsko-mazurskie). Estakada ta to najbardziej malowniczo położony obiekt inwestycji. Znajduje się wśród wzgórz i lasów w pobliżu westernowego miasteczka Mrongoville na skraju Mrągowa. Będzie miała długość 252 m i przejdzie łukiem nad rzeką Dajną oraz lokalnymi drogami.

Rośnie estakada na obwodnicy Mrągowa
Na wykonane wcześniej podpory nasuniętych zostanie sześć przęseł. Cała operacja nasuwania potrwa 13 tygodni.

Droga krajowa nr 59 stanowi połączenie między miejscowościami: Giżycko - Ryn - Mrągowo - Rozogi. Obecnie przebiega przez centrum Mrągowa przecinając liczne drogi lokalne skrzyżowaniami jednopoziomowymi. Nowa droga o długości 6,5 km omijać będzie Mrągowo od zachodu. Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

Koszt budowy obwodnicy Mrągowa to 135 mln zł, z czego 114 mln zł to dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~mar 2010-09-21

Obwodnice od dawna są konieczne, drogi ekspresowe, autostrady (których i dziś niewiele i są kosztowne dla kieszeni). Jednak również przy obecnych wielu drogach tam gdzie są pobocza powinno się je też wymieniać. Niestety NIE zrobiono tego przy remoncie dwa lata temu np na drodze od Wyszkowa do Ostrowi Maz. Wymieniono nawierzchnię drogi a o poboczach zapomniano! Powinno to być uzupełnione. A nie same dziury na poboczu - to kraj UE??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando