mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rośnie estakada na obwodnicy Mrągowa

Rośnie estakada na obwodnicy Mrągowa

Rozpoczął się montaż estakady E-1 w ramach budowy zachodniej obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi 59 (warmińsko-mazurskie). Estakada ta to najbardziej malowniczo położony obiekt inwestycji. Znajduje się wśród wzgórz i lasów w pobliżu westernowego miasteczka Mrongoville na skraju Mrągowa. Będzie miała długość 252 m i przejdzie łukiem nad rzeką Dajną oraz lokalnymi drogami.

Rośnie estakada na obwodnicy Mrągowa
Na wykonane wcześniej podpory nasuniętych zostanie sześć przęseł. Cała operacja nasuwania potrwa 13 tygodni.

Droga krajowa nr 59 stanowi połączenie między miejscowościami: Giżycko - Ryn - Mrągowo - Rozogi. Obecnie przebiega przez centrum Mrągowa przecinając liczne drogi lokalne skrzyżowaniami jednopoziomowymi. Nowa droga o długości 6,5 km omijać będzie Mrągowo od zachodu. Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą mieli na zmianę po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

Koszt budowy obwodnicy Mrągowa to 135 mln zł, z czego 114 mln zł to dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~mar 2010-09-21

Obwodnice od dawna są konieczne, drogi ekspresowe, autostrady (których i dziś niewiele i są kosztowne dla kieszeni). Jednak również przy obecnych wielu drogach tam gdzie są pobocza powinno się je też wymieniać. Niestety NIE zrobiono tego przy remoncie dwa lata temu np na drodze od Wyszkowa do Ostrowi Maz. Wymieniono nawierzchnię drogi a o poboczach zapomniano! Powinno to być uzupełnione. A nie same dziury na poboczu - to kraj UE??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport