mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rośnie nowy most na Wiśle

Rośnie nowy most na Wiśle

Powstaje nowy most nad Wisłą w Puławach. Most wraz z obwodnicą miasta jest częścią dużego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej nr S12 z Radomia do Lublina.

Rośnie nowy most na Wiśle

Budowany most o długości całkowitej 1038,2 m i rozpiętości głównego, łukowego przęsła nurtowego 212,0 m. jest obecnie największa tego typu inwestycją w Polsce. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych i została wyróżniona przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego za rzetelne i terminowe rozliczanie kosztów robót budowlanych. Koszt budowy mostu przez rzekę Wisłę to ok. 170 mln. PLN. Zakończenie robót planowane jest na II kwartał 2008 r.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty - Łódź" S.A. (lider konsorcjum), Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH i Vistal.

Przeczytaj także:

‘Pierwsza łopata’ pod węzeł Kielce (2007-06-25)

Średnicówka i most połączy Grudziądz z A1 (2007-06-15)

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~enigma 2007-08-10

np taka obwodnica Kielc, nierzadko mijajace sie samochody maja po 150km/h

~Casandra 2007-08-09

Zgadzam sie z Astrologiem, drogi ekspresowe jednojezdniowe to niewypal. Takie buble powinny miec inna nazwe np. "drogi o ruch przyspieszonym" czy cos w tym rodzaju. Od razu czlowiek wiedzialby o co chodzi i omijal takie wynalazki a i rzad mie mial by sie czym chwalic. Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak w Plocku, most jest a drogi dojazdowej nie widac.

~astrolog 2007-08-08

Szkoda ze to tylko most i pare kilometrow drog dojazdowych, w wiekszosci - niestety- jednojezdniowych, wiec mowienie o drodze ekspresowej S12 to gruba przesada. Budowa S12 planowana jest dopiero po 2014 r. No ale cuz, dobre i tyle.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.