mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rośnie pula na obwodnicę Lublina

Rośnie pula na obwodnicę Lublina

Sejm zadecydował, ze z przyszłorocznego budżetu dodatkowe 50 mln zł zasili budowę obwodnicy Lublina. W ten sposób pula środków zarezerwowanych w 2007 r. na tę inwestycję sięgnie 120 mln zł.

Dodatkowe fundusze pojawiły się dzięki zmniejszeniu wydatków na Naczelny Sąd Administracyjny i z rezerwy budżetowej. Jak zapowiadają drogowcy pieniądze zostaną przeznaczone głównie na wykup ziemi pod przyszłą obwodnicę.

Ostatnio wydana decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odrzucająca skargę mieszkańców Konopnicy (którzy oprotestowali już w sumie 8 wariantów zaproponowanych przez drogowców,) jest zielonym światłem dla inwestycji. Teraz pozostaje tylko odwołanie się od decyzji warszawskiego WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie już teraz chce aktywnie przystąpić do wykupu gruntu w Konopnicy. Wykup ziem na pozostałych terenach już trwa.

Budowa 34 km drogi, która zastąpi istniejące odcinki dróg krajowych 12, 17 i 19 w granicach Lublina będzie kosztować około 1,3 mld złotych. Szacuje się, że budowa całej obwodnicy zakończy się nie wcześniej niż około 2014 r.

Przeczytaj więcej:

Obwodnica Lublina tuż, tuż... (2006-12-05)


 

Tematy w artykule: obwodnice lubelskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~Misiek 2006-12-18

Chwilę, chwilę... czegoś tu nie rozumiem... Budowa ma się zakończyć nie wcześniej niż w 2014r. Natomiast rząd obiecał że S19 będzie gotowa do 2013r. Którędy więc pobiegnie S19 w Lublinie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?