mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rośnie zaangażowanie prac na budowie A1

Rośnie zaangażowanie prac na budowie A1

W sposób ciągły wzrasta zaangażowanie ludzi i sprzętu na budowie autostrady A1 na odcinku Kowal - Czerniewice w województwie kujawsko-pomorskim - wynika z raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rośnie zaangażowanie prac na budowie A1
W tym tygodniu na wszystkich odcinkach budowanej autostrady A1 od Czerniewic do Kowala dziennie pracowało średnio 524 osób i 212 maszyn budowlanych. Liczba podwykonawców, usługodawców i dostawców zaangażowanych do realizacji zadań na budowie wzrosła do 70 firm podwykonawczych, usługodawczych i dostawczych. Dla porównania na początku czerwca Wykonawca zaangażował na budowie 242 osoby i 122 jednostki sprzętu.

W minionym tygodniu realizował prace na autostradzie A1 w zakresie trasy głównej i robót branżowych związane z  układaniem podbudowy zasadniczej, warstwy wiążącej, warstwy osączającej, płukania i próby szczelności kanałów, kontynuacji budowy kanalizacji, wzmacniania rowów, układania nawierzchni z kostki kamiennej, wprowadzania kabli zasilających, montażu rur ochronnych, regulacji studni i wpustów, ustawiania fundamentów pod słupy oświetleniowe. Na obiektach mostowych były wykonywane prace związane z profilowaniem skarp, układaniem ścieków skarpowych, prefabrykacją zbrojenia, szalowaniem ustroju niosącego, zbrojeniem ścianek, wykonywaniem dojazdów.

W okresie 27 czerwca do 4 lipca na budowanej autostradzie A1 wykonawca ułożył ponad 64 644 m2 podbudowy bitumicznej i ok. 18 412 m2 podbudowy z kruszywa łamanego. Trwały też prace przy warstwach nasypów i wykonywaniu kolejnych rowów odwadniających. Kontynuowano naprawy dróg technologicznych i umacniano zbiorniki retencyjne i filtracyjne. W zakresie działań związanych z ochroną środowiska największy nacisk w minionym tygodniu położono na działania ratunkowe dla herpetofauny.

W przyszłym tygodniu wykonawca autostrady A1 planuje: roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypu, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej, wykonywanie warstwy wiążącej gr 10 cm, reprofilację warstwy odsączającej, roboty stabilizacyjne, wykonywanie materacy, wykonywanie rowów wzdłuż autostrady, prowadzenie dalszych prac na obiektach mostowych w zakresie: szalowania, betonowania, zabezpieczania powłokami malarskimi, tynkarskimi, układania krawężników na dojazdach, montaż osłon olśnieniowych, wykonanie rozpór żebrowych, betonowanie rozpór.
Tematy w artykule: autostrada A1 autostrada

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.