mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbiórka przęsła nad Obwodnicą Trójmiasta

Rozbiórka przęsła nad Obwodnicą Trójmiasta

Trwa rozbiórka uszkodzonego przęsła wiaduktu w Borkowie nad Obwodnicą Trójmiasta – drogą ekspresową S6.

Rozbiórka przęsła nad Obwodnicą Trójmiasta
W pierwszym etapie jezdnia prowadząca w kierunku Gdyni zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Jest to niezbędne, by ustawić elementy zabezpieczające związane z rozbiórką uszkodzonego przęsła. W drugim etapie (około wtorku/środy) ruch będzie się odbywał dwukierunkowo na jezdni prowadzącej w kierunku Gdyni, a na jezdni w stronę Łodzi odbywać się będzie rozbiórka przęsła. Po rozbiórce, która powinna potrwać nie dłużej niż 10 dni, ruch będzie się odbywał normalnie na obydwu jezdniach po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Firma projektowa, wyłoniona w drodze przetargu, sporządzi projekt nowego przęsła. Odbudowę przęsła planuje się zakończyć w końcu sierpnia br.

GDDKiA Oddział w Gdańsku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury – uszkodzeniu wiaduktu między wsiami Jankowo i Borkowo na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta. Do wypadku doszło w dniu 04.01.2011 r. około godz. 17:00. W wyniku zderzenia wiadukt został bardzo poważnie uszkodzony. Miejsce wypadku zostało niezwłocznie zabezpieczone przez odpowiednie służby: policję i straż pożarną oraz pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku. Kierowca transportujący koparkę jechał z ładunkiem przekraczającym dopuszczalną skrajnię (wysokość ładunku) i do tego poruszał się bez wymaganych prawem zezwoleń na przewóz ładunków ponadnormatywnych.

Dopuszczalna wysokość pojazdu z ładunkiem poruszającego się po polskich drogach bez specjalnych zezwoleń wynosi 4 m. Powyżej tej granicy trzeba zwracać się po specjalne zezwolenie do GDDKiA. Skrajnia obiektów na drogach ekspresowych (minimalna wysokość) wynosi 4,70 m. Wiadukt w Borkowie miał w miejscu uszkodzenia wysokość 5,15 m wysokości, czyli ładunek miał blisko 5,5 m wysokości.

Podobne wiadomości:

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy...

Finanse i prawo 2017-12-18

320d,C220CDI,S60–sedanyzwyższychsfer...

auto motor i sport 0000-00-00

Gdy Volvo S60 debiutowało jesienią 2010 roku, pisaliśmy o nim, że to "mistrz komfortu i bezpieczeństwa". Teraz czas sprawdzić, czy te cechy wystarczą do pokonania Mercedesa klasy C i BMW 3 - bo kto chce liczyć się wśród drogich limuzyn średniej klasy, musi się zmierzyć z niemieckim duetem. W teście wersje z oszczędnymi dieslami.

Komentuj:

~Bydgoszczanin 2011-06-16

Kto wyegzekwuje karę od przewoźnika ,również czy aby nie będzie to symboliczna ,śmieszna kwota. Zarobki przewoźników za nietypowy transport są b. duże.

~KK 2011-04-04

(...) -Kolego, ile tam to przechodzi pod tym wiaduktem? -a z 5 metrów przejdzie, a mówią że więcej.. -a to ja mom ponad pińć z pół metra, to przejdzie? -pewnie przejdzie, jedź spokojnie (...)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.