mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudowa krajowej siódemki

Rozbudowa krajowej siódemki

W ciągu drogi krajowej nr 7 przybył nowy węzeł drogowo - kolejowy wraz z obwodnicą Skarżyska Kamiennej. Koszt budowy wyniósł 58 mln złotych i został w całości pokryty ze środków budżetowych.

Rozbudowa krajowej siódemki

Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2004 roku i została zlecona przez GDDKiA Świętokrzyskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych "Trakt" z Kielc. Zakres robót obejmował budowę odcinka drogi 2-jezdniowej o długości 2,1 km, w tym
6 obiektów inżynierskich (mosty na rz. Bernatce, wiadukty nad torami PKP, przejście podziemne, wiadukt nad drogą nr 7 w ciągu ul. Ponurego Piwnika) oraz odcinka drogi krajowej nr 42 stanowiącego połączenie z istniejącym układem komunikacyjnym.

Zrealizowana inwestycja usprawni ruch na trasie Kielce - Warszawa. Obwodnica Skarżyska Kamiennej jest trzecią obwodnicą, oddaną do użytku w 2005 roku na terenie województwa świętokrzyskiego. Wcześniej otwarte zostały obwodnice Jędrzejowa (w ciągu drogi nr 7) i miejscowości Kije (w ciągu drogi krajowej nr 78).

Tematy w artykule: obwodnice droga nr 7 swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

~LL 2007-01-30

chciałbym żeby taka droga jak obwodnica skarżyska była chociaż do Kielc DWUPASMÓWKA!!!!!!!!!!!

~stefan 2006-12-09

Ładnie to wygląda, jeździ się wygodnie, choć sądzę, że lepiej można było rozwiązać ruch w kierunku Łodzi (Końskie, Radomsko).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.