Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudowa krajowej siódemki

Rozbudowa krajowej siódemki

W ciągu drogi krajowej nr 7 przybył nowy węzeł drogowo - kolejowy wraz z obwodnicą Skarżyska Kamiennej. Koszt budowy wyniósł 58 mln złotych i został w całości pokryty ze środków budżetowych.

Rozbudowa krajowej siódemki

Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2004 roku i została zlecona przez GDDKiA Świętokrzyskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych "Trakt" z Kielc. Zakres robót obejmował budowę odcinka drogi 2-jezdniowej o długości 2,1 km, w tym
6 obiektów inżynierskich (mosty na rz. Bernatce, wiadukty nad torami PKP, przejście podziemne, wiadukt nad drogą nr 7 w ciągu ul. Ponurego Piwnika) oraz odcinka drogi krajowej nr 42 stanowiącego połączenie z istniejącym układem komunikacyjnym.

Zrealizowana inwestycja usprawni ruch na trasie Kielce - Warszawa. Obwodnica Skarżyska Kamiennej jest trzecią obwodnicą, oddaną do użytku w 2005 roku na terenie województwa świętokrzyskiego. Wcześniej otwarte zostały obwodnice Jędrzejowa (w ciągu drogi nr 7) i miejscowości Kije (w ciągu drogi krajowej nr 78).

Tematy w artykule: obwodnice droga nr 7 swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

~LL 2007-01-30

chciałbym żeby taka droga jak obwodnica skarżyska była chociaż do Kielc DWUPASMÓWKA!!!!!!!!!!!

~stefan 2006-12-09

Ładnie to wygląda, jeździ się wygodnie, choć sądzę, że lepiej można było rozwiązać ruch w kierunku Łodzi (Końskie, Radomsko).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj