mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudowa przejścia w Medyce

Rozbudowa przejścia w Medyce

Rozpoczęto rozbudowę i modernizację polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Inwestycja jest realizowana m.in. dzięki pomocy w wysokości 16 mln zł ze środków Funduszu Schengen.

Przejście w Medyce utworzone zostało w 1946 roku. Rozbudowę i modernizację tego przejścia rozpoczęto w 1994 roku, a zakończenie planowane jest w 2006r. Obsługuje całodobowo ruch graniczny samochodów osobowych, autokarów, pieszy oraz ruch samochodów ciężarowych.

Podjęte działania stały się możliwe dzięki środkom uzyskanym w 2004 z Funduszu Schengen. Kosztem 16 mln zł, przyznanych z funduszu Schengen, powstanie m.in. nowy budynek odpraw samochodów ciężarowych z placem postojowym dla 32 TIR-ów.
Wybudowane zostaną dwa pasy na wjeździe do kraju i wyjeździe dla obywateli UE oraz poszerzony będzie odcinek drogi prowadzący do przejścia granicznego.

W 2004 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, na odcinku granicy państwowej na Podkarpaciu  nastąpił wzrost ilości osób przekraczających granicę o 10,5 % oraz wzrost ruchu środków transportu o 36,5%, w tym samochodów ciężarowych o 60,3%. Zmiany te wymuszają modernizację istniejących oraz budowę nowych przejść granicznych, głównie wzdłuż wschodniej granicy.

Przeczytaj także: Do Rosji przez Grzechotki

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.