mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudowa przejścia w Medyce

Rozbudowa przejścia w Medyce

Rozpoczęto rozbudowę i modernizację polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Inwestycja jest realizowana m.in. dzięki pomocy w wysokości 16 mln zł ze środków Funduszu Schengen.

Przejście w Medyce utworzone zostało w 1946 roku. Rozbudowę i modernizację tego przejścia rozpoczęto w 1994 roku, a zakończenie planowane jest w 2006r. Obsługuje całodobowo ruch graniczny samochodów osobowych, autokarów, pieszy oraz ruch samochodów ciężarowych.

Podjęte działania stały się możliwe dzięki środkom uzyskanym w 2004 z Funduszu Schengen. Kosztem 16 mln zł, przyznanych z funduszu Schengen, powstanie m.in. nowy budynek odpraw samochodów ciężarowych z placem postojowym dla 32 TIR-ów.
Wybudowane zostaną dwa pasy na wjeździe do kraju i wyjeździe dla obywateli UE oraz poszerzony będzie odcinek drogi prowadzący do przejścia granicznego.

W 2004 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, na odcinku granicy państwowej na Podkarpaciu  nastąpił wzrost ilości osób przekraczających granicę o 10,5 % oraz wzrost ruchu środków transportu o 36,5%, w tym samochodów ciężarowych o 60,3%. Zmiany te wymuszają modernizację istniejących oraz budowę nowych przejść granicznych, głównie wzdłuż wschodniej granicy.

Przeczytaj także: Do Rosji przez Grzechotki

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.