mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują drogi w Kutnie

Rozbudują drogi w Kutnie

Ulica Łąkoszyńska w Kutnie będzie rozbudowana. Prace na ponad kilometrowym odcinku  będą kosztowały prawie 4 mln zł. Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi zrealizuje Skanska.

Rozbudują drogi w Kutnie
Umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 702 podpisano 12 kwietnia. Prace budowlane, które wykona Skanska, potrwają do końca października tego roku.

- Zakres prac obejmuje rozbudowę 1,1 km ul. Łąkoszyńskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 702 w Kutnie – mówi Robert Kołata, Menadżer Projektu, Skanska.- Inwestycja jest realizowana w ramach budowy wschodniej obwodnicy miasta Piątek.

Nawierzchnia Łąkoszyńskiej będzie rozebrana, po czym zostanie wybudowana nowa konstrukcji drogi. Skanska rozbuduje i przebuduje też skrzyżowania z drogami publicznymi, wybuduje zjazdy i nowe zatoki autobusowe. - W ramach prac zleconych nam przez Zarząd Dróg Wojewódzkich wybudujemy również chodniki i kanalizację deszczową – dodaje Robert Kołata – Wykonamy też niezbędną przebudowę sieci elektroenergetycznej, montaż osłon na przewodach sieci teletechnicznej i gazowej.

Droga wojewódzka nr 702 to jedno z głównych połączeń drogowych pomiędzy Kutnem  a Łodzią, będące alternatywą dla autostrady A1. W okresie prac budowlanych na ul. Łąkoszyńskiej kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. - Konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego – mówi Robert Kołata. – Będzie on obowiązywał przez cały czas trwania robót budowlanych, czyli do października.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z dofinansowaniem

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z...

Polskie drogi 2014-12-18

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.