mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują drogi w Kutnie

Rozbudują drogi w Kutnie

Ulica Łąkoszyńska w Kutnie będzie rozbudowana. Prace na ponad kilometrowym odcinku  będą kosztowały prawie 4 mln zł. Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi zrealizuje Skanska.

Rozbudują drogi w Kutnie
Umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 702 podpisano 12 kwietnia. Prace budowlane, które wykona Skanska, potrwają do końca października tego roku.

- Zakres prac obejmuje rozbudowę 1,1 km ul. Łąkoszyńskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 702 w Kutnie – mówi Robert Kołata, Menadżer Projektu, Skanska.- Inwestycja jest realizowana w ramach budowy wschodniej obwodnicy miasta Piątek.

Nawierzchnia Łąkoszyńskiej będzie rozebrana, po czym zostanie wybudowana nowa konstrukcji drogi. Skanska rozbuduje i przebuduje też skrzyżowania z drogami publicznymi, wybuduje zjazdy i nowe zatoki autobusowe. - W ramach prac zleconych nam przez Zarząd Dróg Wojewódzkich wybudujemy również chodniki i kanalizację deszczową – dodaje Robert Kołata – Wykonamy też niezbędną przebudowę sieci elektroenergetycznej, montaż osłon na przewodach sieci teletechnicznej i gazowej.

Droga wojewódzka nr 702 to jedno z głównych połączeń drogowych pomiędzy Kutnem  a Łodzią, będące alternatywą dla autostrady A1. W okresie prac budowlanych na ul. Łąkoszyńskiej kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. - Konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego – mówi Robert Kołata. – Będzie on obowiązywał przez cały czas trwania robót budowlanych, czyli do października.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.