mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują przejście w Gołdapi

Rozbudują przejście w Gołdapi

Rusza kolejny etap realizacji rozbudowy drogowego przejścia granicznego w Gołdapi. Przejście zostanie rozbudowane o część towarową przeznaczoną dla ruchu wszystkich samochodów ciężarowych.

Rozbudują przejście w Gołdapi
Rozpoczęcie realizacji rozbudowy przejścia uzależnione było od wybudowania zachodniej obwodnicy Gołdapi (która została ukończona w październiku 2010 r. ) oraz obwodnic Ełku i Olecka. Kolejny etap realizacji rozbudowy przejścia, na który wojewoda warmińsko-mazurski podpisał umowę obejmował będzie m.in. wybudowanie sieci wodociągowej , kanalizacyjnej, sanitarnej, 3 budynki oraz parkingi i oświetlenie. Wartość tej umowy to ok. 8 mln złotych. Wartość całej inwestycji wyniesie ok. 58 mln złotych.

Drogowe przejście graniczne w Gołdapi jest przejściem całodobowym, przeznaczonym dla międzynarodowego ruchu osobowego oraz towarowego, dla samochodów o maksymalnej masie do 7,5 tony. Gołdap jest jedynym przejściem granicznym z Rosją, gdzie oprócz ruchu osobowego i towarowego odbywa się również ruch rowerowy.

Pojazdy wyjeżdżające z Polski do Rosji odprawiane są na dwóch pasach dla samochodów osobowych, dostawczych i autobusów. Pojazdy wjeżdżające z Rosji do Polski są odprawiane na dwóch pasach dla samochodów osobowych i dostawczych oraz, w ograniczonym zakresie, na trzecim pasie dla autobusów. Przejście funkcjonuje od maja 1995 r. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Izby Celnej do stycznia 2006 pracowali w jednym budynku wielofunkcyjnym. Do stycznia 2002 r. ruch osobowy odbywał się przez 12 godzin na dobę dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej (z wyłączeniem ruchu autobusowego). Kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzane są przez inspektorów dojeżdżających z punktu granicznej kontroli sanitarnej w Bezledach.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.