mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują trasę Warszawa- Góra Kalwaria

Rozbudują trasę Warszawa- Góra Kalwaria

Rusza długo oczekiwana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 724 na całej jej długości od granic Warszawy do skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w Górze Kalwarii (17 km). Wartość projektu to blisko 55 milionów. Planowane zakończenie robót to kwiecień 2012 r.

Rozbudują trasę Warszawa- Góra Kalwaria
Inwestycja została wpisana na listę projektów kluczowych Województwa Mazowieckiego realizowanych  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
 
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem są Mosty Łódź. Po przebudowie, z Konstancina do Warszawy pojedziemy dwupasmówką.  Zakres robót drogowych obejmuje również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostaną istniejące ronda w Konstancinie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstaną wyspy centralne z sygnalizacją świetlną.

Roboty drogowe rozpocznie budowa drugiej jezdni od Warszawy do ul. Mirkowskiej w Konstancinie. Na tym etapie mogą wystąpić lokalne zwężenia przy przebudowie sieci. Po wykonaniu tych prac drogowcy przebudują starą jezdnię, a ruch będzie odbywał się nowym odcinkiem drogi. Równocześnie będą wykonywane roboty budowlane w Turowicach, Kawęczynie i Moczydłowie. Od wiosny przyszłego roku kierowcy napotkają większe utrudnienia w ruchu ze względu na budowę mostu na rz. Jeziorce. Jednocześnie prowadzone będą roboty w innych miejscach Konstancina i Góry Kalwarii.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.