mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują trasę Warszawa- Góra Kalwaria

Rozbudują trasę Warszawa- Góra Kalwaria

Rusza długo oczekiwana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 724 na całej jej długości od granic Warszawy do skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w Górze Kalwarii (17 km). Wartość projektu to blisko 55 milionów. Planowane zakończenie robót to kwiecień 2012 r.

Rozbudują trasę Warszawa- Góra Kalwaria
Inwestycja została wpisana na listę projektów kluczowych Województwa Mazowieckiego realizowanych  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
 
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem są Mosty Łódź. Po przebudowie, z Konstancina do Warszawy pojedziemy dwupasmówką.  Zakres robót drogowych obejmuje również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostaną istniejące ronda w Konstancinie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstaną wyspy centralne z sygnalizacją świetlną.

Roboty drogowe rozpocznie budowa drugiej jezdni od Warszawy do ul. Mirkowskiej w Konstancinie. Na tym etapie mogą wystąpić lokalne zwężenia przy przebudowie sieci. Po wykonaniu tych prac drogowcy przebudują starą jezdnię, a ruch będzie odbywał się nowym odcinkiem drogi. Równocześnie będą wykonywane roboty budowlane w Turowicach, Kawęczynie i Moczydłowie. Od wiosny przyszłego roku kierowcy napotkają większe utrudnienia w ruchu ze względu na budowę mostu na rz. Jeziorce. Jednocześnie prowadzone będą roboty w innych miejscach Konstancina i Góry Kalwarii.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.