mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozbudują ulicę Rudzką w Łodzi

Rozbudują ulicę Rudzką w Łodzi

13 października br. ruszy rozbudowa prawie trzykilometrowego odcinka ulicy Rudzkiej w Łodzi. Zakończenie kontraktu o wartości 22,1 mln zł zaplanowano na koniec listopada 2011 r.

Rozbudują ulicę Rudzką w Łodzi
Wykonawcą prac jest Skanska. Pierwszy etap prac, realizowany w tym roku, obejmie odcinek ul. Rudzkiej od ul. Pabianickiej do ul. Farnej. Etap drugi, realizowany w roku 2011 - odcinek od ul. Farnej do granicy miasta.

Na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Popioły ulica Rudzka zostanie rozbudowana do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu. Za ulicą Popioły będzie się zwężać do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu.

Projekt obejmuje przebudowę skrzyżowań ze wszystkimi ulicami odchodzącymi od ul. Rudzkiej. Zmieniona zostanie także geometria ul. Przestrzennej w rejonie skrzyżowania z ul. Rudzką w celu stworzenia jednego z ul. Falową.

Zakres prac obejmuje też budowę sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ulicami: Municypalną, Przestrzenną i Farny.

- Prace rozpoczniemy 13 października – mówi Robert Gembusia, Menedżer Projektu w Skanska. – Najpierw przystąpimy do wycinki drzew, potem do prac wodno-kanalizacyjnych zlokalizowanych poza istniejącą jezdnią. Od 23 października istniejąca jezdnia ul. Rudziej zostanie zawężona o 1 m. Rozpoczniemy wtedy rozbiórkę nawierzchni jezdni po stronie wschodniej. Podczas realizacji tych prac mogą wystąpić lokalne utrudnienia przy dojazdach do posesji, ale będą one na bieżąco likwidowane wraz z postępem prac.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~ab17 2010-10-14

Fascynująca jest ta Łódź, przetarg wygrywa firma najtańsza ale i najgorsza wręcz złodziej który 2 lata temu w podbudowę ul Zachodniej (patrz wvvw.andrzej-bak.net/index.text.drogi.html) wbudowała zamiast cementu toksyczne osady z oczyszczalni ścieków. Niestety są w układach z politykami i urzędnikami i nie tylko że nie zostali ukarani za tamten przekręt ale nawet będą mogli się ponownie wykazać jako oszuści.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando