mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozkopana krajowa ?dziesiątka?

Rozkopana krajowa ?dziesiątka?

Rozpoczęły się intensywne prace na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 10 na trasie Wawrzonkowo - Blinno (powiat lipnowski). Kierowcy poruszający się na trasie Bydgoszcz – Warszawa muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami na ponad 36 km odcinku.

Rozkopana krajowa ?dziesiątka?
W związku z dużą ilością prac na przebudowywanym odcinku w 13 miejscach ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnych. Czas przejazdu remontowanym odcinkiem może wydłużyć się do 2 godzin. Kierowcom zaleca się rozważenie tras alternatywnych – informuje GDDKiA O/Bydgoszcz.

Inwestycja polega na rozbudowie i wzmocnieniu drogi krajowej nr 10. Długość remontowanego odcinka wynosi 36,4 km. Realizowane obecnie prace na odcinku Wawrzonkowo - Blinno to drugi etap inwestycji. Droga będzie wzmocniona, poszerzona do min. 11,0 m, W ramach inwestycji wykonane zostaną także drogi serwisowe, zatoki autobusowe, chodniki, oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, odwodnienie pasa drogowego, kładka dla pieszych nad torami kolejowymi w m. Lipno.

Prace rozpoczęte w czerwcu ubiegłego roku potrwają do października 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~romek 2009-05-01

wtakiej sytuacji przydalo by sie dobre oznakowanie z informacja o zalecnych objazdach kompletnie olewanie sprawy kiedy te chlopy naucza sie dobrej roboty.Wyslac mlodych na kursy np do USA niech zobacza jak tutaj oznacza sie drogi w remoncie przynajmniej pojawia sie na kolach tablica swietlna z informacja o zakresie remontu doskonale widoczna z daleka

~ Greg 2009-04-28

Jechałem w sobotę 25 kwietnia - masakra - omijać z daleka!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.