mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozkopany Toruń

Rozkopany Toruń

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o rozpoczęciu kolejnych prac związanych z remontami nawierzchni toruńskich ulic. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Rozkopany Toruń

Do tej pory trwał remont ul. Strumykowej, na której zaawansowanie prac jest szacowane na poziomie 60%. Trwają także prace na Szosie Lubickiej, gdzie obecnie frezowana jest stara nawierzchnia na odcinku od stacji benzynowej STATOIL do marketu OBI. W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia i krawężniki. Wykonawcą jest firma Strabag a prace potrwają do 17 grudnia. Koszt przebudowy to 2,6 mln zł. Prace są prowadzone także na ul. Żwirki i Wigury, na odcinku 500 m od ul. Szosa Chełmińska do ul. Czecha i obejmują wymianę nawierzchni, krawężników i chodników. W zakres prac wchodzi także ułożenie kolektora deszczowego na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ul. Zamenhofa. Remont potrwa 3 miesiące a jego koszt wyniesie 1,8 mln zł.

Ul. Świętopełka

W bieżącym tygodniu rozpoczęły się remonty kolejnych ulic. Utrudnienia w ruchu występują na ul. Świętopełka od ul. Kościuszki w kierunku ul. Sczanieckiego. Na tym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia i chodniki. Objazd został poprowadzony ul. Łąkową. Prace potrwają do 17 grudnia a ich koszt to 643 tys. zł.

Ul. Sienkiewicza

Remontowany jest także odcinek ul. Sienkiewicza od Mickiewicza do Broniewskiego. W ramach prac, które potrwają do 21 grudnia, zostaną wymienione krawężniki, chodniki i jezdnia. Odcinek jest wyłączony z ruchu. Koszt inwestycji to 740 tys. zł.

Ul. Piekary

Rozpoczyna się remont ulicy Piekary. Na odcinku od Fosy Staromiejskiej do Różanej drogowcy ułożą obustronny chodnik z płyt granitowych i jezdnię bitumiczną. Prace potrwają do 21 grudnia. i będą kosztować 1 mln zł. W pierwszym etapie będzie wyłączony odcinek od Aresztu Śledczego do ul Różanej. Dojazd do ul. Piekary będzie możliwy od ul. Kopernika. Dojazd do ul. Panny Marii dla upoważnionych (zgodnie z oznakowaniem) możliwy będzie od ul. Chełmińskiej przez Rynek Staromiejski.

Pl. Św. Katarzyny

W dniu dzisiejszym (8.11) ruszają także prace remontowe na placu Św. Katarzyny w ciągu ul. św. Katarzyny. Będą obejmowały wymianę nawierzchni bitumicznej na kamienną i potrwają do 21 grudnia. Koszt to 787 tys. zł. Na czas prowadzonych robót z ruchu będzie wyłączony odcinek od Dąbrowskiego do Szumana. Objazd będzie poprowadzony ulicami Dąbrowskiego, Szumana do ul. św. Katarzyny.

Ul. Szumana i Wały gen. Sikorskiego

Remont rozpoczął się również na ulicy Szumana i Wałach gen. Sikorskiego do ul. Uniwersyteckiej wraz ze skrzyżowaniem (jezdnia północna). W ramach prac, które kosztują 1,5 mln zł, zostanie wymieniona nawierzchnia.

Bulwar Filadelfijski

Ekipy drogowe pojawią także na Bulwarze Filadelfijskim, na odcinku od al. 500-lecia do mostu drogowego. Do 8 grudnia zostanie wymieniona nawierzchnia.

Ul. Wielkie Garbary

Od 15 listopada rozpocznie się remont ul. Wielkie Garbary (od Królowej Jadwigi do Ślusarskiej) i ulicy Małe Garbary (od Królowej Jadwigi do Jęczmiennej). Prace potrwają do połowy grudnia.

Przeczytaj także:

Znamy lokację toruńskiego mostu (2007-10-09)

Uwaga na prace drogowe w Toruniu (2007-07-11)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!
Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Toruń

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera
Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera
Do targów Geneva Motor Show  2017 pozostał miesiąc, ale już znamy kilkanaście premier, które zostaną wystawione na tym salonie samochodowym. Kolejna z nich to koncepcyjny SUV od Citroena.
Odgadnij model Odgadnij model