mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o A4 Rzeszów ? Korczowa

Rozmawiali o A4 Rzeszów ? Korczowa

1 października 2008 roku w Rzeszowie zorganizowano otwartą dla społeczeństwa rozprawę administracyjną, związaną z wydaniem decyzji środowiskowej na budowę autostrady A4 Rzeszów – Korczowa. Podczas spotkania przedstawiono raport o oddziaływaniu trasy na środowisko.

Rozmawiali o A4 Rzeszów ? Korczowa
Rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa, która miała miejsce kilka dni temu w budynku Regionalnego Centrum Szkolenia Administracji w Rzeszowie jest związana z wnioskiem rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w zakresie budowy autostrady A-4 na odcinku od Rzeszowa do Korczowej, który został złożony do Wojewody Podkarpackiego.  

Podczas rozprawy autorzy raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko omówili proponowany przebieg autostrady A4 oraz oddziaływanie każdego z wariantów autostrady na poszczególne komponenty środowiska. Po tej prezentacji każdy z uczestników rozprawy mógł zadać pytania i uzyskać stosowne wyjaśnienia, zarówno od autorów raportu, jak i przedstawicieli inwestora.

Budowa tego odcinka autostrady A4 uaktywni zubożałe pod względem gospodarczym tereny Polski Wschodniej oraz zmniejszy ruch na istniejącej drodze krajowej nr 4, co skutkować będzie redukcją negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko. Autostrada A4 z Rzeszowa do Korczowej ma mieć długość około 86 km. Zakres robót oprócz dwujezdniowej drogi obejmuje także budowę obiektów inżynierskich, sześciu węzłów, miejsc obsługi podróżnych, punktów poboru opłat, przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej oraz budowę dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Alfista 2008-10-08

Lepiej od razu budować cały odcinek - nie ma co tego dzielić! Nie cofajmy się do zwyczajów jakie panowały przez lata - dłubania się małymi odcinkami!

~Prztyczka KM 2008-10-07

Na początek proponuję zbudować odcinek A4 z Rzeszowa do Łańcuta, żeby ten ruch ze wschodu już nie przechodził przez Rzeszów. I tak prędko to nie będzie, dopiero po dociągnięciu autostrady A4 z Tarnowa do Rzeszowa. Może w roku 2015-tym ?

~kibic 2008-10-07

nie gadać, budować panowie budować !!!

~x 2008-10-06

oni tak specjalnie... ja też czasem lubię poudawać matoła.

~polonistka 2008-10-06

Ludzie, wróćcie do szkoły podstawowej lub chociaż zajrzyjcie do słownika!!! nie wstyd Wam??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport