mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o Szlaku Staropolskim

Rozmawiali o Szlaku Staropolskim

Przedstawiciele władz samorządowych województwa świętokrzyskiego, GDDKiA i Ministerstwa Infrastruktury oraz parlamentarzyści rozmawiali w Sejmie o projekcie związanym z budową drogi ekspresowej S46. Samorządowcy chcą wpisać trasę do sieci TEN-T żeby przyspieszyć jej budowę.

Rozmawiali o Szlaku Staropolskim
W Sejmie miało miejsce spotkanie dotyczące budowy drogi ekspresowej S46, czyli Szlaku Staropolskiego. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ministerstwa Infrastruktury i parlamentarzyści. Kielce reprezentowali prezydent miasta Wojciech Lubawski i wiceprezydent Tadeusz Sayor. Do Sejmu przybyli również przedstawiciele świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz świętokrzyskich gmin, przez które szlak miałby przebiegać.

Pomysł budowy Szlaku Staropolskiego zrodził się kilka lat temu. Szlak to w zamierzeniu przyszła droga ekspresowa S46 biegnąca od granicy z Czechami w Kudowie przez Opole, Częstochowę, Jędrzejów, Kielce, Kraśnik, Lublin do Włodawy czyli do wschodniej granicy Polski. W ramach szlaku staropolskiego miałaby być rozbudowana również linia kolejowa od Międzylesia przez Wrocław, Opole, Częstochowę, Kielce, Lublin do Dorohuska.

Samorządowcy zrzeszeni w powstałym w 2006 roku Stowarzyszeniu Szlak Staropolski przedstawili w Sejmie ideę szlaku łączącego nie tylko regiony, ale i państwa europejskie. Dlatego władze kilku województw, w tym świętokrzyskiego ubiegają się o wpisanie projektowanej trasy do Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, która ma być weryfikowana w 2010 roku. Umożliwiłoby to szybsze sfinansowanie przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Misiek 2008-11-01

kiero 800-900 km??? Buahahahahaha chyba razy dwa

~hary 2008-10-29

Ja też NIe za TUSKIEM>

~leyyla 2008-10-29

Świętokrzyskie to województwo które nie zasługuje na nic!!! W dosłownym tego znaczeniu!!!Lotnisko-NIE,droga S 7-NIE ,szlak staropolski-NIE.To co się dzieje to jakaś nagonka na nas kielczan!!!Dziękuje PO jestem za NIE-TUSKIEM!!!

~kiero2221 2008-10-29

NIE WIERZĘ,NIE WIERZĘ I JESZCZE RAZ NIE WIERZĘ, NIE DOŻYJE A MAM DOPIERO 34 LATA!!...CZEMU TAKI PESYMIZM??WYNIKA Z OBSERWACJI TEGO CO DZIEJE SIĘ W MATERII BUDOWA DRÓG W RP!!I WNIOSKI MOJE:NIEUDONLOŚĆ DECYDENTÓW OD FAZY PROJEKTOWANIA,PRZEZ DZIAŁANIA PRAWNE,ŚRODKI FINANSOWE, WYKUP GRUNTÓW, PROCEDURY PRZETARGOWE, ROZPOCZĘCIE BUDOWY!!ŚREDNI TERMIN OD PODJĘCIA DZIAŁAŃ DO ROZPOCZĘCIA BUDOWY(WEJŚCIA SPZĘTU NA PLAC TO 3 LATA!!KPINA!!) I TO NIE CAŁEJ INWESTYCJI (TA TRASA TO OK 800-900 KM )TYLKO MAŁYCH ODCINECZKÓW!!OCZEKIWANY CZAS REALZIACJI TRASY PRZY TAKICH ZAPĘDACH TO 30-40 LAT!!KPINA,KPINA!!

~yogi 2008-10-28

z tą Włodawą to jakiś absurd, czy tam chociaż jest czynne to przejście graniczne na Białoruś ? dojedziesz do tej Włodawy i szlag to Cie trafi, po staropolsku, no chyba że chciałeś sprawdzić stan Bugu we Włodawie :))) jeśli już to szlak powinien jechać do Dorohuska, czyli łączył by się z planowaną S12 (i S17 w kierunku Hrebennego)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.