mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o dolnośląskich drogach

Rozmawiali o dolnośląskich drogach

Wiceminister infrastruktury uczestniczył w spotkaniu, podczas którego rozmawiano o realizacji inwestycji drogowych w województwie dolnośląskim. Resort infrastruktury przygotowuje obecnie opracowania dotyczące przyszłości dróg w Polsce.

Rozmawiali o dolnośląskich drogach
Kilka dni temu w Kłodzku odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programu budowy dróg w województwie dolnośląskim, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w Kotlinie Kłodzkiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak, dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Robert Radoń, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł oraz burmistrzowie, wójtowie i radni gmin kłodzkich.

Podsekretarz stanu Zbigniew Rapciak zwrócił przede wszystkim uwagę na to, że przy realizacji budowy dróg w regionie bardzo ważna jest koordynacja działań wszystkich zarządców dróg. Wiceminister z zadowoleniem przyjął opracowywaną przez władze województwa dolnośląskiego analizę dostępności poszczególnych obszarów, która uwzględnia czas przejazdu potrzebny do przemieszczenia się pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w regionie.

Podczas spotkania władze lokalne apelowały także o wpisanie budowy obwodnicy Kłodzka do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 oraz o przekazanie większych środków finansowych na budowę dróg w regionie, który jest zagłębiem kruszywa, wykorzystywanego do inwestycji drogowych w całym kraju. Zwrócili uwagę na fakt, że nowo powstające drogi powinny być bardziej wytrzymałe, ze względu na poruszanie się po nich ciężkich pojazdów z kruszywem.
 
Wiceminister Rapciak podkreślił, obecnie w resorcie infrastruktury przygotowywane są trzy duże opracowania, od których zależy przyszłości dróg w Polsce. Zgodnie z planem, po 12 miesiącach realizacji, aktualizowany jest program budowy dróg. We współpracy z Politechniką Warszawską opracowywana jest także koncepcja funkcjonalnego układu dróg krajowych. Dodatkowo resort pracuje również nad modyfikacją sieci TEN-T w Polsce.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~Kuba 2008-12-04

S8 Wroclaw-Klodzko i modernizacja drog Klodzko-Boboszow, Klodzko-Kudowa (conajmniej 3x1 a gdzie sie da do 2x2). Tylko cos takiego ma sens!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.