mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o dolnośląskich drogach

Rozmawiali o dolnośląskich drogach

Wiceminister infrastruktury uczestniczył w spotkaniu, podczas którego rozmawiano o realizacji inwestycji drogowych w województwie dolnośląskim. Resort infrastruktury przygotowuje obecnie opracowania dotyczące przyszłości dróg w Polsce.

Rozmawiali o dolnośląskich drogach
Kilka dni temu w Kłodzku odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programu budowy dróg w województwie dolnośląskim, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w Kotlinie Kłodzkiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak, dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Robert Radoń, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł oraz burmistrzowie, wójtowie i radni gmin kłodzkich.

Podsekretarz stanu Zbigniew Rapciak zwrócił przede wszystkim uwagę na to, że przy realizacji budowy dróg w regionie bardzo ważna jest koordynacja działań wszystkich zarządców dróg. Wiceminister z zadowoleniem przyjął opracowywaną przez władze województwa dolnośląskiego analizę dostępności poszczególnych obszarów, która uwzględnia czas przejazdu potrzebny do przemieszczenia się pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w regionie.

Podczas spotkania władze lokalne apelowały także o wpisanie budowy obwodnicy Kłodzka do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 oraz o przekazanie większych środków finansowych na budowę dróg w regionie, który jest zagłębiem kruszywa, wykorzystywanego do inwestycji drogowych w całym kraju. Zwrócili uwagę na fakt, że nowo powstające drogi powinny być bardziej wytrzymałe, ze względu na poruszanie się po nich ciężkich pojazdów z kruszywem.
 
Wiceminister Rapciak podkreślił, obecnie w resorcie infrastruktury przygotowywane są trzy duże opracowania, od których zależy przyszłości dróg w Polsce. Zgodnie z planem, po 12 miesiącach realizacji, aktualizowany jest program budowy dróg. We współpracy z Politechniką Warszawską opracowywana jest także koncepcja funkcjonalnego układu dróg krajowych. Dodatkowo resort pracuje również nad modyfikacją sieci TEN-T w Polsce.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~Kuba 2008-12-04

S8 Wroclaw-Klodzko i modernizacja drog Klodzko-Boboszow, Klodzko-Kudowa (conajmniej 3x1 a gdzie sie da do 2x2). Tylko cos takiego ma sens!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.