mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o drogach w regionie radomskim

Rozmawiali o drogach w regionie radomskim

Budowa i decyzje w sprawie drogi ekspresowej S7 oraz dróg krajowych nr 9 i 12, to tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń mijającego roku w regionie radomskim. Ostatnie 12 miesięcy podsumował na konferencji prasowej Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek.

Rozmawiali o drogach w regionie radomskim
Jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych na Mazowszu jest budowa i modernizacji mazowieckiego odcinka drogi ekspresowej S7, łączącej północ Polski (Gdańsk) z południem kraju (granica państwa). W regionie radomskim w 2008 roku oddano do użytku dwa fragmenty tej trasy. Pierwszy o długości 8,3 km, stanowi obwodnicę Grójca, drugi 15,7 km biegnie od miejscowości Białobrzegi do miejscowości Jedlińsk. W czerwcu 2009 roku planowane jest otwarcie kolejnego 17,8 km odcinka drogi, przebiegającej pomiędzy Grójcem i Białobrzegami. Z kolei dwa odcinki S7 (obwodnica Radomia i droga pomiędzy Radomiem, a granicą województwa) są na etapie prac przygotowawczych. Realizacja obu projektów jest planowana na lata 2009-2012.

Oprócz drogi ekspresowej S7, budowa i modernizacja dotyczyła również dróg krajowych nr 9 i 12. W 2008 roku odnowiono nawierzchnię i rozpoczęto prace na czterech odcinkach „dwunastki”: Gielniów – Pomyków, Pomyków – Przysucha – granica powiatu radomskiego (zakończenie prac w 2009 roku), granica powiatu radomskiego – Radom (zakończenie prac również w 2009 roku) oraz rondo w Zwoleniu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zainicjowała natomiast projektowanie drogi krajowej nr 9. W pierwszej kolejności jest planowane przystosowanie trasy do ruchu przyspieszonego w miejscowości Skaryszew i oddanie do użytku obwodnicy Iłży.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~piotr 2009-02-15

duzo gadania mało roboty winę ponoszą poprzednie rządy teraz nóż na gardle euro2012

~Alfista 2009-01-18

Wygląda na to, że w 2012 dojedziemy ekspresówką do Kielc... Niestety pewnie tylko od Grójca, ale i tak to duża poprawa.

~dpl1000 2009-01-17

"Rozmawiali o drogach .... bla bla bla" szlag mnie trafia jak widze takie tytuły,bo za jakiś czas przeczytam "Kolejne opóżnienie w ....." Skoro tyle rozmawiaja o drogach to skad w polsce takie zaniedbania?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.