mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim

Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że 11 marca bieżącego roku odbyło się szóste Forum Inwestycyjne. Tematem spotkania było pozyskiwanie środków z funduszy unijnych, które zostaną przeznaczone na priorytetowe inwestycje, w tym także związane z siecią drogową.

Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim
Forum Inwestycyjne 2008, poświęcone strategicznym inwestycjom oraz możliwościom rozwoju lubelskich firm i gmin, odbyło się w Grand Hotelu Lublinianka i zostało zorganizowane z inicjatywy Lubelskiego Klubu Biznesu i Związku Gmin Lubelszczyzny. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządu województwa, Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska oraz wicewojewoda Henryka Strojnowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Krzysztof Hetman, przedstawiciele samorządów lokalnych, a także przedsiębiorcy z branży budowlanej, do których zostało skierowane Forum.

Głównym tematem poruszanym przez zebranych były nakłady inwestycyjne, związane z rozwojem infrastruktury. Rozmawiano o możliwościach i zasadach wykorzystania środków pochodzących z funduszy unijnych, jakie są dostępne dla województwa lubelskiego, m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Jednym z priorytetów, na jaki będą przeznaczone środki unijne, jest plan budowy dróg oraz zadania związane z modernizacją nawierzchni istniejącej sieci drogowej i przebudową obiektów inżynierskich. Wśród najważniejszych inwestycji drogowych, znajduje się budowa dróg ekspresowych S12. S17 i S19.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~siemawiktor 2008-03-18

ale przyznacie, że w pogadance platforma jest niezastąpiona ...

~Marek 2008-03-18

Zgadzam się z rodakiem.Pogadają i za 3 miesiące znowu sobie pogadają ,a drogi nadal będą fatalne.Proces napraw dróg idzie bardzo powoli,zwłaszcza tych powiatowych i wojewódzkich.Niestety Euro 2012 jeszcze zahamuje prace przy tych drogach,gdyż w obliczu europejskiej kompromitacji ,w ostatnich 2 latach przed imprezą ,wszystkie środki zostana skierowane na drogi krajowe,aby coś było zrobione.

~rodak 2008-03-18

Pic na wodę, w Lublinie to głownie debatują, szkoda, że na tym się kończy, nie widać rzeczywistego przekonania, że trzeba budować, tam się nic nie dzieje, udało się zrobić kilka remontów i to na tyle. Dam głowę, że ani S12 ani S17, ani choćby obwodnica Lublina, nie będą skończone przed Euro2012, oni sami w to nie wierzą, a te drogi są potrzebne jak cholera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.