mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim

Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że 11 marca bieżącego roku odbyło się szóste Forum Inwestycyjne. Tematem spotkania było pozyskiwanie środków z funduszy unijnych, które zostaną przeznaczone na priorytetowe inwestycje, w tym także związane z siecią drogową.

Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim
Forum Inwestycyjne 2008, poświęcone strategicznym inwestycjom oraz możliwościom rozwoju lubelskich firm i gmin, odbyło się w Grand Hotelu Lublinianka i zostało zorganizowane z inicjatywy Lubelskiego Klubu Biznesu i Związku Gmin Lubelszczyzny. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządu województwa, Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska oraz wicewojewoda Henryka Strojnowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Krzysztof Hetman, przedstawiciele samorządów lokalnych, a także przedsiębiorcy z branży budowlanej, do których zostało skierowane Forum.

Głównym tematem poruszanym przez zebranych były nakłady inwestycyjne, związane z rozwojem infrastruktury. Rozmawiano o możliwościach i zasadach wykorzystania środków pochodzących z funduszy unijnych, jakie są dostępne dla województwa lubelskiego, m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Jednym z priorytetów, na jaki będą przeznaczone środki unijne, jest plan budowy dróg oraz zadania związane z modernizacją nawierzchni istniejącej sieci drogowej i przebudową obiektów inżynierskich. Wśród najważniejszych inwestycji drogowych, znajduje się budowa dróg ekspresowych S12. S17 i S19.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~siemawiktor 2008-03-18

ale przyznacie, że w pogadance platforma jest niezastąpiona ...

~Marek 2008-03-18

Zgadzam się z rodakiem.Pogadają i za 3 miesiące znowu sobie pogadają ,a drogi nadal będą fatalne.Proces napraw dróg idzie bardzo powoli,zwłaszcza tych powiatowych i wojewódzkich.Niestety Euro 2012 jeszcze zahamuje prace przy tych drogach,gdyż w obliczu europejskiej kompromitacji ,w ostatnich 2 latach przed imprezą ,wszystkie środki zostana skierowane na drogi krajowe,aby coś było zrobione.

~rodak 2008-03-18

Pic na wodę, w Lublinie to głownie debatują, szkoda, że na tym się kończy, nie widać rzeczywistego przekonania, że trzeba budować, tam się nic nie dzieje, udało się zrobić kilka remontów i to na tyle. Dam głowę, że ani S12 ani S17, ani choćby obwodnica Lublina, nie będą skończone przed Euro2012, oni sami w to nie wierzą, a te drogi są potrzebne jak cholera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.