mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o lubelskich drogach

Rozmawiali o lubelskich drogach

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o spotkaniu Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z Wojewodą Lubelskim. Tematem rozmów była realizacja zadań związanych z rozwojem podstawowej sieci drogowej objętej w programie budowy dróg.

Rozmawiali o lubelskich drogach
Na spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Generalny Dyrektor, Janusz Koper rozmawiał z Wojewodą Lubelskim Genowefą Tokarską o realizacji zadań w zakresie rozwoju podstawowej sieci drogowej w województwie lubelskim, ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. W ramach programu realizowane będą głównie działania związane z budową dróg ekspresowych S12, S17 i S19. Inwestycja związana z budową drogi ekspresowej S17, która realizowana będzie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, została podzielona na 3 etapy. Realizację inwestycji o łącznej długość 245,1 km zaplanowano na lata 2008-2011. W ramach budowy S17 przewidziano także budowę w latach 2009-2010 obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego o długości 9,45 km. Budowa drogi S12 o łącznej długości 93,4 km podzielona została na 4 etapy. Okres realizacji obejmuje lata 2008-2012. Natomiast budowa drogi S19 o łącznej długości 192 km, podzielona została na 4 etapy i będzie realizowana w latach 2009-2013.

Szansę na przebudowę mają również inwestycje znajdujące się na liście rezerwowej, m.in. droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski - Hrebenne - granica państwa o długości 122 km. Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2013 przewidziana jest budowa obwodnic we Frampolu, Hrubieszowie i Gorajcu. W latach 2009-2010 planowana jest także budowa obwodnicy Kraśnika.

W ciągu najbliższych 5 lat, lubelscy drogowcy będą dysponować ponad 7 mld zł, które zostaną wydane na sieć drogową o długości około 1053 km, która znajduje się pod jurysdykcją lubelskiego oddziału GDDKiA. Zakres planowanych prac jest znaczny, a ich realizacja powinna spowodować zdecydowaną poprawę sytuacji komunikacyjnej.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~karol ewizja 2008-05-22

Drogi Marcinie - nie chcę wyjść na pesymistę, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Warszawa i Chełm to najodleglejsze odcinki w Twojej karierze kierowcy. Fakt - w promieniu 150 km od Lublina nie ma ciekawszych dróg. Pozostaje pytanie czy w tym wszystkim chodzi o równanie w dół i wychwalanie "róży wśród chwastów"? Tą dróżkę na Warszawę to rozumiem, że pokonywałeś o 2.00 w nocy - fakt, wtedy da się te 170 km machnąć w 1:05 h, ale warto spróbować w piątek o 16.00 wyjechać z Warszawy - niezapomniane przeżycie - obojętnie czy masz 70 czy 200 koni pod maską to 3 godzinki z życiorysu wyjęte. PS. Czasy przejazdu przy obu mocach pojazdów przetestowane wielokrotnie dla potwierdzenia wyników badań naukowych ;) A co do planów i zapowiedzi to powiem tak - to tak jak z historyjką, że na rynku w Krakowie rozdają samochody - prawda jest taka, że nie na rynku w Krakowie tylko w Zamościu, nie samochody a rowery i nie rozdają tylko kradną:) Reasumują jakieś tam szanse są - może nie w 2013 a w 2031, nie 1053 a 105,3 km, ale warto wierzyć :)

~Marcin 2008-02-15

Do Artura, Ja nigdy nie narzekałem. po prostu leżymy dalej od bogatych Niemiec i innych boatych krajów Europy i stąd te opuźnienia. Zawsze mnie denerwowały te porównania i podziały na Polskę A i B. Pewnie to wynika z jakiś kompleksów zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Osobiście (mimo że Wielkopolska jest bogatsza) wolę mieszkać w Lubelszyźnie, jest tu spokojniej i ładniej. A co najważniejsze ludzie są życzliwsi. Może to subiektywne wrażenie... A co do dróg, nie jest tak tragicznie, choć jak wszędzie jest dużo do zrobienia. Droga Wa-wa lublin jest naprawdę w dobrym stanie, tak samo jak droga Piaski - Chełm

~Artur 2008-02-13

To to już chyba nie narzekacie, że drogi robi się tylko w Wielkopolsce?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.