mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o obwodnicach

Rozmawiali o obwodnicach

Urzędnicy z województwa kujawsko–pomorskiego rozmawiali o inwestycjach drogowych związanych z budową obwodnic. Jedną z 13 kluczowych inwestycji Regionalnego Programu Operacyjnego będzie budowa drogowego obejścia Rypina.

Rozmawiali o obwodnicach
W Rypinie odbyło się spotkanie samorządowców dotyczące realizacji budowy obwodnic, które znalazły się wśród projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Michał Korolko, dyrektor Departamentu Infrastruktury Tomasz Moraczewski, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz samorządowcy, którzy będą współfinansować budowę obwodnic.

Dyskutowano o złożonych przez samorządy harmonogramach realizacji projektów, pre-umowach, procedurach oceny wniosków, a także o systemie finansowania realizacji inwestycji.

Jedną z trzynastu planowanych obwodnic kujawsko-pomorskich miast, których budowa będzie możliwa dzięki środkom Regionalnego Program Operacyjnego 2007-2013 jest obwodnica Rypina. Władze miasta przygotowały już koncepcję przebiegu trasy omijającej centrum miasta, zawierającą wstępne studium wykonalności. Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 30 mln zł. Miasto wyda tylko połowę tej sumy. Resztę dołoży samorząd województwa, z RPO i własnego budżetu. Inwestycja ma być realizowana już na przełomie 2009 i 2010 roku.

Dzięki europejskiemu wsparciu mają powstać także obwodnice: Chełmna, Lipna, Mogilna, Brześcia Kujawskiego, Więcborka, Tucholi, Brodnicy, Pakości, Janikowa, Radzynia Chełmińskiego, Nakła i Mroczy.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

Komentuj:

~osskaa 2008-03-31

To jeszcze nic. A po co obwodnica Chełmna? Przecież tam biegnie DK1, która omija Chełmno! Tymczasem nikt się nie zająknie o obwodnicy Żnina, która chyba jest bardziej potrzebna niż ta w Mroczy czy Pakości

~Casandra 2008-03-28

Obwodnica Nakla powstala w 2002 roku wiec o co chodzi? Ciekawe jakie jest natezenie ruchu w poblizu Mroczy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.