Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o podkarpackich drogach

Rozmawiali o podkarpackich drogach

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak wziął udział w konferencji, której tematem były inwestycje drogowe w województwie podkarpackim, prowadzone przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozmawiali o podkarpackich drogach
4 kwietnia bieżącego roku, w rzeszowskim oddziale GDDKiA miało miejsce spotkanie, dotyczące inwestycji drogowych. W rozmowach wzięli udział Wiceminister Infrastruktury Zbigniew Rapciak, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Janusz Koper, Wicewojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz oraz podkarpaccy parlamentarzyści, a także samorządowcy z powiatów i miast, których dotyczą poruszane na spotkaniu inwestycje.

Celem spotkania było przedstawienie szczegółów rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 – 2012 dla województwa podkarpackiego. Wskazano m.in. procedury procesu przygotowania inwestycji drogowych oraz planowane inwestycje i modernizacje na Podkarpaciu. Zaprezentowane zostały również zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach programu GDDKiA „Drogi zaufania. Bezpiecznych osiem”. W tym roku program obejmie dwie drogi znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego, drogę krajową nr 4 i nr 9.

Priorytetami inwestycyjnymi do 2012 roku są między innymi autostrada A-4 oraz droga ekspresowa S19. Odcinki dróg krajowych (m.in. drogi krajowej nr 4 i nr 28) maja być przebudowywane pod kątem zwiększenia bezpieczeństwa, oraz ich nośności (115 kN na oś). Planowane jest także poprawie warunków przejazdu dla ruchu tranzytowego poprzez budowę obwodnic wielu miast (m.in. Ropczyc, Niska, Jarosławia).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~trzeżwy 2008-10-24

Na te opowiastki juz naiwniaków nie wezmiecie. PO zabrała z Podkarpacia 530 milionów euro to za co będą budowane drogi. precz ze złodziejami.

~lekki 2008-04-10

ta autostrada jest tak daleko od miasta że niewiele zmieni, ważniejsza jest reszta obwodnicy czyli zachodnia

~ciężki 2008-04-09

przez to pole to się do twojej wsi jedzie, więc jesli nie chcesz jezdzic tylko dookoła Rzeszowa to daj szansę innym miastom. Po co wam obwodnica, jak wcześniej wam autostradę zrobią

~lekki 2008-04-09

fajnie budować drogi gdzieś tam w polu a co z obwodnicą Rzeszowa?... pogadali pogadali, ktoś słyszał o jakiś konkretach?????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa akcyza na samochody - rząd pracuje nad zmianami
Nowa akcyza na samochody - rząd pracuje nad zmianami
Minister Finansów poinformował o pracach nad zmianami w zasadach płatności akcyzy. W niedalekiej przyszłości podatek będzie zależeć nie tylko od pojemności silnika, ale również od wieku samochodu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj