mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o remoncie DW 941

Rozmawiali o remoncie DW 941

Prawdopodobnie jeszcze na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku zostanie ogłoszony przetarg na modernizację drogi wojewódzkiej nr 941 na odcinku Głębce – Kubalonka. O przygotowaniach do realizacji tej inwestycji poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Rozmawiali o remoncie DW 941
19 listopada bieżącego roku w Cieszynie miało miejsce spotkanie dotyczące przygotowań do remontu drogi wojewódzkiej nr 941 między Głębcami, a Kubalonką. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz Komisji Dróg Publicznych i Transportu Rady Powiatu Cieszyńskiego.

Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach przedstawił podczas spotkania stan przygotowań do realizacji tej inwestycji. Pierwszy przetarg na remont drogi został odwołany ze względu na zbyt wysokie ceny proponowane przez firmy i konsorcja budowlane. Z pięciu ofert, które wpłynęły, tylko trzy spełniały wymogi formalne. Jednak oferta z najniższą ceną wymagała uiszczenia kwoty o około 10 mln zł wyższej niż przewidziana w budżecie województwa śląskiego. Niedawno Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę o przeznaczeniu większych środków finansowych na remont drogi wojewódzkiej nr 941. Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku ma zostać ogłoszony nowy przetarg na realizację tego zadania.

Przedstawiciele ZDW w Katowicach, odpowiadając na postulaty radnych zapewnili, że po wyłonieniu wykonawcy i ustaleniu harmonogramu prac, zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami gminy Istebna, podczas którego przekazane zostaną wszystkie informacje o utrudnieniach związanych z remontem drogi. Ponadto wszyscy mieszkańcy Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa dostaną listy z informacjami na ten temat. Radni otrzymali także informację o planowanych objazdach, zaprojektowanych na czas remontu drogi między Głębcami, a Kubalonką.

Podczas spotkania radni wyrazili uznanie dla zakresu i jakości inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach w powiecie cieszyńskim. Warto zaznaczyć, że w tym roku zakończono tu m.in. budowę ronda w Wiśle (skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 941 i 942), remont drogi nr 941 między Harbutowicami i Ustroniem oraz budowę mostu w Wiśle, a także wiele innych remontów nawierzchni dróg, chodników itp.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~p 2008-11-26

Zapomnieli napisać, że między tym rondem i tym mostem są najfajniejsze knajpy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017. Jurorzy docenili L200 za jego twardy charakter i mocny, czterocylindrowy dieslowski silnik 2,4 l.