mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmawiali o rozbudowie krajowej siódemki

Rozmawiali o rozbudowie krajowej siódemki

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych konsultacjach społecznych, dotyczących planów dostosowania drogi krajowej nr 7 do parametrów trasy szybkiego ruchu S7, które odbyły się w Mławie. To ostatni etap przed wydaniem decyzji środowiskowej.

Rozmawiali o rozbudowie krajowej siódemki
4 listopada bieżącego roku w Mławie w województwie mazowieckim miały miejsce konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów trasy ekspresowej na 73 km odcinku od początku obwodnicy Płońska do granicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas otwartej rozprawy administracyjnej inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawił zabezpieczenia służące zmniejszeniu negatywnego wpływu drogi na jakość życia mieszkańców i środowisko naturalne. Z kolei okoliczni mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi do projektu budowy drogi. Mieszkańcy Mławy interesowali się rekompensatami za wykup działek, uciążliwościami związanymi z hałasem i budową stacji benzynowych przy drodze.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski zwrócił uwagę, że podczas rozpatrywania wariantów środowiskowych będą brane pod uwagę: liczba węzłów w okolicach Mławy oraz przebieg obwodnicy Żurominka. Inwestor zapowiedział zastosowanie rozwiązań służących ochronie środowiska naturalnego i mieszkańców przed negatywnym wpływem inwestycji. Będą to ekrany akustyczne o wysokości od 4 do 8 m, rowy trawiaste zapewniające oczyszczanie mechaniczne, zbiorniki retencyjno-czyszczące do których będą odprowadzane wody deszczowe oraz przejścia dla dużych i małych zwierząt.
 
Rozprawa ta jest ostatnim etapem przed wydaniem decyzji środowiskowej (pod koniec października bieżącego roku miały miejsce konsultacje społeczne w Płońsku). Następnie powstanie projekt budowlany, a później odbędzie się kolejna rozprawa, która poprzedzi wydanie przez wojewodę pozwolenia na budowę.

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa S7 o długości 73 km i nośności 115 kN na oś, która usprawni ruch z południa na północ Polski przez województwo mazowieckie. Zwiększy się bezpieczeństwo na drodze i skróci czas podróży. Inwestycja będzie zlokalizowana w powiatach mławskim, ciechanowskim i płońskim. Realizacja budowy jest przewidziana na lata 2010-2012. Całkowity koszt to 2,175 mld zł.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~osskaa 2008-11-12

teoretycznie jest to możliwe, choć przykład A1 pokazuje, że na 89km potrzeba praktycznie 3 sezonów budowlanych. Teraz budują 14km S7 z Elbląga do Pasłęka i mają na to 22miesiące. Fakt teren tam trudniejszy niż równe i nudne tereny Mazowsza bez jezior, gór i obiektów historycznych... Ale jest to zadanie moim zdaniem zbyt ambitne. Mogliby pójść po rozum do głowy i zacząć od odcinka Glinojeck-Mława, który jest najwęższy i najbardziej zatłoczony, potem Glinojeck-Płońsk, a na końcu, pewnie już po Euro2012, Mława- Nidzica, tam jest jeszcze w miarę...

~hvk 2008-11-11

A z polnocy na południe nie usprawni? ;)

~Zorro 2008-11-10

A czy cos z tych rozmow wyniknie?

~krokiet 2008-11-08

nieważne czy się buduje 100km czy 15 zawsze potrzeba jest na to 2 sezonów do budowy

~sengin 2008-11-08

odcinek jest 73 kilometrowy, może go realizować kilka firm wchodzących w jedno kosorcjum.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.