mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmowy o obwodnicy zachodniej Radomia

Rozmowy o obwodnicy zachodniej Radomia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prezentuje ostateczny wariant przebiegu prawie 25 – kilometrowej obwodnicy zachodniej Radomia w ciagu przyszlej ekspresowej "siódemki". W konsultacjach uczestniczą mieszkańcy gmin, przez które przebiegnie trasa.

Rozmowy o obwodnicy zachodniej Radomia
To własnie z mieszkańcami gmin Wolanów, Jedlińsk, Zakrzew, Orońsko i Kowala , odbywają się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu planowanej trasy ekspresowej S-7 na odcinku obwodnicy Radomia. Prezentowany jest projekt wybranego wariantu trasy, który posiada już wydaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Obwodnica zachodnia Radomia będzie miała w sumie około 25 km. Rozpocznie się w Kępinie, prawie 14 km na północ od Radomia, a ponownie połączy z "siódemką" w Młodocinie (tam też z droga nr 7 połączy się planowaną południowa obwodnica miasta).  Na początkowym odcinku trasa obwodnicy skręca w kierunku południowym omijając od zachodu miejscowość Jedlińsk oraz kompleks stawów rybnych przewidzianych w przyszłości jako rezerwat przyrody. W dalszej części przecina rzekę Radomkę. Na dalszym odcinku, aż do przecięcia na końcu z obecną drogą krajową nr 7, biegnie w kierunku południowo - zachodnim. Na całej długości obwodnica omija tereny o większej zabudowie mieszkaniowej. Koliduje jednak z zabudową w miejscach projektowanych skrzyżowań. Droga będzie miała parametry ekspresówki. Projektanci zaplanowali budowę 19 wiaduktów, dwa przejazdy gospodarcze z przejściami ekologicznymi, cztery mosty (wszystkie z przejściami ekologicznymi).

Największy sprzeciw ekologów budzi budowa mostu nad rzeką Radomką. Uważają, ze lepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie estakady, dzięki której przejście dla zwierząt  byłoby kilkakrotnie szersze i zachowano by walory krajobrazowe doliny Radomki, która w tym miejscu ma około 2 km szerokości.

Budowa obwodnicy zachodniej Radomia ma się rozpocząć w marcu 2010 roku i zakończyć w trzecim kwartale 2012 roku. GDDKiA szacuje, że prace wyniosą 825 mln zł.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

W cenie trzech Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~piotrek 2009-05-12

no nareszcie coś wiadomo, do tej pory było "planowana obwodnica Radomia" a teraz ruszyło się wszystko. Odciąży to Rondo Warszawskie i Ulice Czarnieckiego i Kielecką oraz całe miasto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.