Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozmowy o obwodnicy zachodniej Radomia

Rozmowy o obwodnicy zachodniej Radomia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prezentuje ostateczny wariant przebiegu prawie 25 – kilometrowej obwodnicy zachodniej Radomia w ciagu przyszlej ekspresowej "siódemki". W konsultacjach uczestniczą mieszkańcy gmin, przez które przebiegnie trasa.

Rozmowy o obwodnicy zachodniej Radomia
To własnie z mieszkańcami gmin Wolanów, Jedlińsk, Zakrzew, Orońsko i Kowala , odbywają się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu planowanej trasy ekspresowej S-7 na odcinku obwodnicy Radomia. Prezentowany jest projekt wybranego wariantu trasy, który posiada już wydaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Obwodnica zachodnia Radomia będzie miała w sumie około 25 km. Rozpocznie się w Kępinie, prawie 14 km na północ od Radomia, a ponownie połączy z "siódemką" w Młodocinie (tam też z droga nr 7 połączy się planowaną południowa obwodnica miasta).  Na początkowym odcinku trasa obwodnicy skręca w kierunku południowym omijając od zachodu miejscowość Jedlińsk oraz kompleks stawów rybnych przewidzianych w przyszłości jako rezerwat przyrody. W dalszej części przecina rzekę Radomkę. Na dalszym odcinku, aż do przecięcia na końcu z obecną drogą krajową nr 7, biegnie w kierunku południowo - zachodnim. Na całej długości obwodnica omija tereny o większej zabudowie mieszkaniowej. Koliduje jednak z zabudową w miejscach projektowanych skrzyżowań. Droga będzie miała parametry ekspresówki. Projektanci zaplanowali budowę 19 wiaduktów, dwa przejazdy gospodarcze z przejściami ekologicznymi, cztery mosty (wszystkie z przejściami ekologicznymi).

Największy sprzeciw ekologów budzi budowa mostu nad rzeką Radomką. Uważają, ze lepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie estakady, dzięki której przejście dla zwierząt  byłoby kilkakrotnie szersze i zachowano by walory krajobrazowe doliny Radomki, która w tym miejscu ma około 2 km szerokości.

Budowa obwodnicy zachodniej Radomia ma się rozpocząć w marcu 2010 roku i zakończyć w trzecim kwartale 2012 roku. GDDKiA szacuje, że prace wyniosą 825 mln zł.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~piotrek 2009-05-12

no nareszcie coś wiadomo, do tej pory było "planowana obwodnica Radomia" a teraz ruszyło się wszystko. Odciąży to Rondo Warszawskie i Ulice Czarnieckiego i Kielecką oraz całe miasto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj